EuroLeague Antrenörler Birliği, #EuroLeague’de toplu eylem çağrısında bulundu

EuroLeague Antrenörler Birliği, Turkish Airlines EuroLeague’de toplu eylem çağrısında bulundu.

EuroLeague Antrenörler Birliği, coronavirus salgının patlak verdiği bu süreçte ilgili tüm tarafları ve paydaşları sorumlu ve yalnızca kolektif faydaların yararına hareket etmeye çağırdı.

Oyuncular Birliği’nin açıklaması şu şekilde:

”Coronavirüs hastalığının patlak vermesi (COVİD-19) tüm dünyayı olağanüstü hal haline getirdi. Genel olarak Avrupa basketbolu ve özellikle Euroleague müsabakaları da haftalar boyunca zorluklardan pay aldı. İnsan yaşamı en önemli önceliktir ve EHCB, ilgili makamlar tarafından alınan tüm önleyici tedbirlere tamamen saygı gösterir ve destekler.

EHCB, mevcut durumun ciddiyetini tam olarak kabul ederken ilgili tüm tarafları ve paydaşları, sorumlu ve toplumsal menfaatlerin yararına hareket etmeye çağırmaktadır. Güçlü liderlik, dayanışma, sorumluluk ve hesap verebilirliğin tüm kilit paydaşlar tarafından gösterilmesi gerekmektedir.

Tüm EHCB üyeleri sorumluluklarının tamamen farkındadır ve bu zor zamanlarda güçlü liderlik göstererek doğru şeyi yapmaya tam bağlılıklarını beyan ederler.

Bu nedenle, dünya çapında birlik ve dayanışma çağrısı yapılan bir zamanda EHCB, 0lası sözleşme anlaşmazlıklarıyla ilgili kararlarda aşırı milliyetçiliğe duyulan ihtiyacı vurgulamak istiyor. Ve önemsiz bir hatırlatma gibi görünse de, kulüpler ve antrenörler sözleşmelerini onurlandırmalı ve buna göre hareket etmelidir.

Ligin askıya alınmasının ilk günlerinde, tüm EHCB üyeleri, lider olarak rollerini ve çalışan olarak haklarını göz önünde bulundurarak yükümlülüklerine uygun davrandılar.

EHCB, üyeleri ve kulüpleri arasındaki sözleşmeli konularda farklı uygulamaları ortadan kaldırmak amacıyla tüm üyeleri için standart bir sözleşmeye duyulan ihtiyacı yinelemektedir. Diğer iyileştirmelerin yanı sıra, standart sözleşme, Temmuz 2019’da EuroLeague’e yapılan ilk teklif olan bir EHCB üyesinin sakatlığı veya ölümü durumunda ek koruma sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu adım, bir yandan, antrenörler ve kulüpler arasındaki kontrat sürecinin şeffaflığını ve etkinliğini arttırmaya katkıda bulunacak ve diğer yandan koçun rolü ile ilgili risklerin daha etkili bir şekilde azaltılmasını sağlayacaktır.

Ayrıca tarafların rollerini ve sorumluluklarını açıklığa kavuşturacak, böylece sadece EHCB üyelerini değil, aynı zamanda kulüpleri de her iki tarafın tek taraflı kararlarının neden olduğu sözleşme ihlallerinden koruyacaktır.

Bu zor zamanlarda tüm basketbol topluluğuna güç ve dayanıklılık diliyoruz ve her şeyin mümkün olan en kısa sürede normale döneceğini umuyoruz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler