Geri1 of 3

Eurocup Women’da ikinci finalist, Galatasaray’ı yenen Yakın Doğu Üniversitesi oldu!

Eurocup Women yarı finalinin ikinci ayağında Galatasaray, Yakın Doğu Üniversitesi’ne konuk oldu. Ev sahibi takım maçı, başından beri domine etti ve Galatasaray’ı 81-68’lık skorla mağlup ederek Eurocup Women final etabında Bellona AGÜ Spor’un rakibi oldu!

Takımların karşılıklı top kayıplarıyla başladığı maçta ilk sayılar, ev sahibi ekibin oyuncusu Eldebrink’ten geldi (2-0). Vandersloot’un topu çalmasının ardından McBride, skoru ev sahibi lehine 4-0‘a getirirken; maça hücumda oldukça kötü başlayan Galatasaray, ilk sayısını yaklaşık üç buçuk dakika sonra Traore ile faul çizgisinden buldu (4-1). Yakın Doğu Üniversitesi, Vandersloot ve McBride ile skor bulmaya devam ederken; Galatasaray adına Jefferson iki sayılık bir basket kaydetti ve Galatasaray bençi, çeyreğin bitimine 04.31 kala molaya başvurdu (8-3). Moladan Bahar Çağlar’ın hızlı iki sayılık basketiyle dönülürken; Galatasaray’ın cevabı, hücum ribaundunu alarak ikinci şansta isabeti sağlayan Vitola’dan geldi (10-5). Çeyreğin geri kalan kısmı karşılıklı basketlerle geçilirken, ilk çeyreğin sonucu 16-9 ev sahibi ekip lehineydi.

İkinci yarı, Galatasaray’ın etkili ismi Traore’nin basketiyle başlarken; ev sahibi ekibin cevabı gecikmedi (18-11). Çeyreğin ilk iki dakikası geride kalırken Pınar Demirok, bulduğu basket faul sonrası farkı 4‘e indirdi ve Yakın Doğu Üniversitesi’ne molayı aldırdı (18-14). Moladan karşılıklı başarısız hücumlarla geri dönülürken, skor sessizliğini bozan isim, bulduğu üçlükle Carson oldu (21-14). Carson’ın ardından McBride’ın iki sayılık atışı da gelince fark, dokuza yükseldi (23-14). Yakın Doğu Üniversitesi’ne cevap veren isim Jefferson olurken; ev sahibi takımın cevabı gecikmedi (25-16). Çeyreğin ilk yarısı geride kalırken skor, 29-18 Yakın Doğu Üniversitesi lehineydi. Işıl Alben, çift hanelere çıkan farkı bulduğu üçlükle tekrar tek hanelere çekse de Carson, aynı şekilde cevap verdi (32-21). Galatasaray, Traore ile üst üste ikinci üçlüğünü bulurken; bu kez cevap, Vendersloot’tan geldi ve Galatasaray bençi molaya başvurdu (34-24). Moladan karşılıklı basketlerle dönülürken, soyunma odasına önde giden taraf 41-30 ile Yakın Doğu Üniversitesi oldu.

@GSBasketbol

@GSBasketbol

İkinci yarının skor perdesini açan isim, McBride olurken; Galatsaray’ın ilk sayısı, Papova ile faul çizgisinden geldi (43-31). Traore ve Carson, takımları adına hücumda öne çıkarken; Vandersloot ve Hollingsworth’ün art arda bulduğu 4 sayı, farkı 15 sayıya çıkardı ve Galatasaray bençine bir kez daha molayı aldırdı (49-34). Galatasaray, moladan top kaybıyla geri dönerken Hollingsworth skor bulmaya devam etti (51-34). Vandersloot da hücumda etkili olmaya devam ederken, Galatasaray’ı ayakta tutan isim Traore oldu (53-37). Jefferson ve Vitola ile üst üste 4 sayı bulan Galatsaray, farkı 12 sayıya indirdi (53-41). Ev sahibi ekipten Bahar Çağlar, iki sayılık basketiyle cevap verse de; savunmanın dozunu arttıran Galatasaray, hücumda da Traore önderliğinde 9-0‘lık bir seri buldu ve uzun süre sonra farkı 5 sayıya indirmeyi başardı (55-50). Bu serinin ardından 4-0‘lık mini bir seri bulan ev sahibi ekip, farkı tekrar 9 sayıya çıkarsa da çeyreğin son sözü Traore’ye aitti (59-52).

Son on dakikaya Papova’nın üç sayılık basketiyle girilirken, ev sahibi takımdan cevap veren isim Eldebrink oldu (61-55). Galatasaray’da Silva’nın üst üste bulduğu 3 sayı, farkı üçe kadar indirirken; Vandersloot’un cevabı gecikmedi (63-58). Bu sayıların ardından iki takım da hücumda etkili olamazken bitime 04.40 kala Galatasaray molayı aldı. Mola dönüşünde ilk sayılar, ev sahibi takımdan Carson’dan gelirken; McBride’ın da üst üste bulduğu 5 sayıyla fark, tekrar 12 sayıya yükseldi (70-58). Çeyreğin geri kalanı karşılıklı sayılarla geçilirken Yakın Doğu Üniversitesi, evinde ağırladığı Galatasaray’ı 81-68 ile yenerek Eurocup Women’ın ikinci finalisti oldu!

Geri1 of 3

Eurocup Women’da ikinci finalist, Galatasaray’ı yenen Yakın Doğu Üniversitesi oldu!

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir