Eurobasket’te Karar Günü Pazartesi

1

2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı Ukrayna’nın düzenleyeceği açıklanmasına rağmen ülkedeki siyasi karmaşa ve devamında ortaya çıkan iç savaş sonucu ciddi güvenlik tehditlerinin oluşması sebebiyle organizasyonu düzenleyecek ülkenin değiştirilmesine karar verilmişti. Şampiyonaya az bir süre kalması planlanan hazırlıkların tamamının yetişmesine engel olacağı için FIBA, organizasyona tek bir ülkenin değil en az dört ülkenin ev sahipliği yapmasına karar vermişti. Daha önce 30 Eylül 2014 olarak bildirilen karar tarihi daha öne – 8 Eylül 2014 – tarihine çekildi.

Hırvatistan, Finlandiya, Fransa, Almanya, İsrail, Letonya, Polonya ve Türkiye’nin düzenlemek için aday olduğu şampiyonanın ev sahipleri 8 Eylül Pazartesi günü, saat 17.30’da düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TBF ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Türkiye’nin de ev sahipliği yapmak isteyen ülkelerden biri olduğunu ve şampiyonadaki gruplardan birini düzenlemek istediğimiz deklare etmişti. Şimdi gözler, pazartesi günü Madrid’de düzenlenecek basın toplantısında olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler