Eurobasket’in dördüncü gününün ardından istatistik kağıtları da yavaş yavaş dolmaya başladı.

Her takımın gruplarındaki üçüncü maçlarını geride bıraktığı Eurobasket’te sayı liderliği alanında Pau Gasol 23,7 sayıyla başı çekerken kendisini Danilo Gallinari 22 sayıyla takip ediyor. İsrailli forvet Omar Casspi attığı 20 sayıyla üçüncü sırada yer alırken Litvanya’nın başarılı pivotu Jonas Valanciunas de 19,7 sayıyla bu kategoride dördüncü sırada. Tornike Shangelia‘nın maç başına ürettiği 19 sayı ise kendisini bu kategorinin beşinci sırasında taşıyor.

Eurobasket’in şu anki ribaund liderliğini maç başına 10 ribaund ortalaması yakalayan Andrey Vorontsevich ve Jonas Valanciunas ikilisi paylaşırken bu ikilinin hemen gerisinde Jan Vesely 9,3 ribaund ortalamasıyla bulunuyor. Fin forvet Erik Murphy 9, Yunan pivot Kosta Koufos ise 8 ribaundla bu kategorinin ilk beş sırasında kendilerine yer buluyor.

Asist kategorisinin liderliğinde ise Litvanyalı pivot Mantas Kalnietis 8,7 asistle bulunuyor. İspanya’nın başarılı guardı Sergio Llull 6,7 asistle Kalnietis’i takip ediyor. Finlandiya’nın Eurocup şampiyonu guardı Petteri Koponen ve Çek guard Tomas Satoransky ise altışar asistle üçüncü sırayı paylaşıyorlar. Litvanyalı guard Janis Strelnieks ise 5,7 asistle bu kategoride kendine yer buluyor.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir