EuroBasket 2022’de dördüncü gün tamamlandı | Sonuçlar

EuroBasket 2022’de dördüncü gün geride kaldı. 12 Dev Adam da parkeye çıkan takımlar arasındaydı.

A ve B Grubu maçlarının oynandığı günde iki EuroBasket mücadelesi ikişer kez uzatmaya gitti: Litvanya-Almanya ile Türkiye-Gürcistan. Uzatmalar sonucu günü galibiyetle kapatan taraflar ise ev sahibi takımlar oldular.

Avrupa Şampiyonası’na 2/2 galibiyetle başlayan milliler, dün akşam Gürcistan karşısında üçüncü zaferini alarak gruptan çıkmayı garantilemek istiyordu. Ancak olaylı geçen, iki uzatmalı maçın son bölümünde mağlup oldu.

Başantrenörümüz Ergin Ataman’ın atıldığı, Furkan Korkmaz ile Duda Sanadze’nin diskalifiye olduğu müsabaka 88-83 skorla sona erdi. Ay yıldızlılar gruptan çıkabilmek için yarın Belçika karşısında sahne alacak.

Mücadelenin ardından soyunma odasında yaşanan olaylar ise parkedeki olaylı dakikaların ardından gündem oldu. Furkan Korkmaz ile takım kondisyonerine üç Gürcü oyuncunun saldırdığı söylendi. Başkan Vekili Ömer Onan’ın Tiflis Arena’da canlı yayına yaptığı önemli açıklamalarda olayın detaylarına yer verildi.

Onan, ”Kameraların kayıtları birer birer önümüze konulmazsa turnuvayı terk ederiz.” dedi.

Günün sürpriz galibiyetlerine imza atan takımlar arasında Belçika ile Bosna Hersek yer alıyor. Aynı takımda yer aldığımız Belçika, Sergi Scariola’nın takımını 83-73 skorla mağlup ederek özgüven tazeledi. Bosna Hersek’te ise Dzanan Musa başrolü oynadı, EuroBasket’teki ikinci galibiyetlerine haneye yazıldı.

Günün maç sonuçları:

A Grubu

  • Bulgaristan 81-91 Karadağ
  • İspanya 73-83 Belçika
  • Türkiye 83-88 Gürcistan

B Grubu

  • Litvanya 107-109 Almanya
  • Slovenya 93-97 Bosna Hersek
  • Fransa 78-74 Macaristan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler