EuroBasket 2015’in en iyi beşi!

CPXlRnHWUAAGtVW

EuroBasket 2015, İspanya’nın şampiyonluğu ile sona erdi. İspanya 2. Turdan itibaren müthiş bir oyun ortaya koydu. Özellikle de takımın ağır abisi Pau Gasol’un önderliğinde müthiş bir iş başardılar. Özellikle de Yarı Final ve Final karşılaşmalarındaki olağan üstü performansı onun turnuvanın ‘’En Değerli Oyuncusu’’ seçilmesini sağladı. Gasol bununla da kalmadı ve turnuvanın ‘’En Değerli Beşine’’ de seçilmeyi başardı. İspanya’da bu gururu yaşayan ve bu ödülü kazanan bir oyuncu daha vardı. O da Sergio Rodriguez. Rodriguez, ilk günden itibaren Gasol’un en büyük yardımcısı oldu ve şampiyonlukta büyük bir paya sahipti.

Gelelim kaybeden tarafa. Kaybeden taraftan da iki oyuncu ‘’En Değerli Beşe’’ seçilmeyi başardı. Pota altını neredeyse tüm turnuva boyunca domine eden Jonas Valanciunas bu ödülü kazandı. Ayrıca Gürcistan’a karşı kariyerinin en önemli performanslarından birini ortaya koyan Jonas Maciulis de bu gururu yaşayan diğer bir oyuncu oldu.

Geldik son oyuncuya. Son oyuncu da Fransa’dan. Şampiyonayı 3. Sırada tamamlayan Fransa’da tüm turnuva boyunca istikrarlı bir katkı verdi Nando De Colo. Takımını bir üst seviyeye çıkarmak adına elinden geleni yapan De Colo, bireysel açıdan da iyi bir oyun ortaya koydu ve ‘’En Değerli Beşteki’’ yerini aldı. EuroBasket 2015’in ‘’En Değerli Beşi’’ şu şekilde;

Sergio Rodriguez (İspanya)

Nando De Colo (Fransa)

Jonas Maciulis (Litvanya)

Jonas Valanciunas (Litvanya)

Pau Gasol (İspanya)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler