EuroBasket 2015 | Günün beşi

EuroBasket 2015’te Son 16 Turu’nun ilk günü geride kaldı. 12 Dev Adam’ın Fransa’ya farklı kaybederek şampiyonaya veda ettiği günde birbirinden özel bireysel performanslara tanıklık ettik. Bu özel bireysel performansların içerisinden FIBA’nın günün beşine dahil ettiklerine göz atalım.

COvuTPoWEAAxUci

Letonya’nın Slovenya’yı yenerek şampiyona dışına ittiği mücadelede ülkesi adına oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Janis Strelnieks, listede oyun kurucu pozisyonunun sahibi olurken takım arkadaşı Kaspars Berzins de boyalı bölgede sergilediği kusursuza yakın savunma performansı neticesinde günün beşinde Pau Gasol’un partneri olmayı başardı.

Polonya karşısında standartların oldukça üstünde bir saha içi yüzdesiyle oynayan ve 6/7 üç sayı isabeti kaydeden Pau Gasol, günün beşindeki en çarpıcı isim olurken Chicago Bulls’tan takım arkadaşı Nikola Mirotic de dün akşam kendisine en fazla destek veren isim oldu. Türkiye’yi oldukça çarpıcı bir basketbol sonucu elemeyi başaran Fransa’da ise maçın kahramanı olan yıldız oyuncu Nando De Colo, hiç kuşku yok ki mevzu bahis listede iki numaralı pozisyonu en fazla hak eden isim oldu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler