Geri1 of 13İleri

Etkinlikler, rekorlar, yıldızlar ve daha fazlası: Final Four’da ilk günün özeti! #F4Glory

Turkish Airlines EuroLeague’de mutlu sona ulaşan takımın belirleneceği Final Four haftasında ilk gün oldukça yoğun ve tempolu geçti.  

Final Four heyecanı, ilk olarak Marmara Forum’da bulunan ve taraftarlar için birçok etkinliği içeren Fan Zone ile başladı. EuroLeague CEO Jordi Bertomeu, Türk Hava Yolları CEO İlker Aycı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkani Hidayet Türkoğlu ve Profesör Doktor Ömer Taşer gibi önemli isimlerin katıldığı Basketbol Bilimleri Üzerine Uluslararası Sempozyum’da turnuvanın ilgi çekici bilgileri ve daha birçok kurumsal detay açıklandı. Türk basketbolun önemli isimleri Ermal Kuqo, Mirsad Türkcan ve İbrahim Kutluay, One Team kapsamında miniklerle bir araya geldi.

Basketbol sevdalıları, öncelikle Adidas Next Generation turnuvalarında genç oyuncuların yaşadığı heyecana ortak olurken ilerleyen saatlerde Sinan Erdem Spor Salonu’nun etrafı taraftarlarla dolmaya başladı. Bir grup Fenerbahçe taraftarı, Ataköy’e tezahüratlar ve marşlar eşliğinde vapur ile salona ulaştı.

CSKA Moskova ve Olympiakos, izleyenlere harika bir karşılaşma sundu. Pire ekibi, Sinan Erdem Spor Salonu’nda tarihi bir geri dönüşe daha imzasını attı. Milos Teodosic, takımının kaderini belirlerken Vassilis Spanoulis, son dakikalarda buradayım dedi. Temsilcimiz Fenerbahçe ise Real Madrid‘e ilk maçta sahayı dar etti. Kırk dakika boyunca susmayan taraftarının desteğinin yanında Ekpe Udoh‘un triple-double’a yaklaşan rakamları, Final Four tarihine geçti. İşte TrendBasket olarak yerinde takip birbirinden özel röportajlar yaptığımız, basketbol heyecanın ve sevigsinin en üst düzeyde olduğu İstanbul’da düzenlenen Final Four’da ilk gün bu şekilde geçti:

Geri1 of 13İleri

Etkinlikler, rekorlar, yıldızlar ve daha fazlası: Final Four’da ilk günün özeti! #F4Glory

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir