Esra Ural: “Prag’a namağlup grup birincisi olarak gitmek istiyoruz”

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda boy gösteren Esra Ural, EuroBasket Women 2017’nin grup etabındaki Belarus maçı öncesinde Şansın Tokyay’ın sorularını yanıtladı. 

Belarus’u mağlup edip Prag’a namağlup gitmek istediklerini belirten Ural, İtalya karşılaşmasının zorluğuna değindi. Yeni başarılar ile herkesi gururlandırmak istediklerini de sözlerine ekleyen 25 yaşındaki oyuncu: “Gruptaki ilk maçımız Slovakya’ya karşıydı ve kazanarak başladık. Galibiyet parolası ile sahaya çıkmıştık ve elimizden gelen her şeyi yaptık. İkinci maç olan İtalya mücadelesi de bizim için çok önemliydi çünkü grup birinciliğini garantilemek istiyorduk. Grupta ikinci ve üçüncü olanlardan bir maç eksik yapıp, daha çok dinlenerek çeyrek final mücadelesi vermek arzusundaydık. İtalya maçı çok gidip geldi, oldukça zordu. Hem kendi hazırladığımız planı sahaya koyduk hem de rakibe göre şekillendirdiğimiz bir oyun sergiledik ve sonunda galibiyete ulaştık. Bugün de Belarus ile mücadele edeceğiz ama hiç kimse bunu bir formalite maçı gibi düşünmesin. Biz üç galibiyete ulaşarak, bu grubun birinciliğini hak ettiğimizi göstermek istiyoruz. Namağlup bir takım olarak çeyrek finale gitmek bizim için önemli. Kabuk değiştirmiş bir Milli Takımız. Roller çok değişti. Takımımızdan ayrılanlar, yeni gelenler oldu. Bizim için çok önemli bir lider, Nevriye Yılmaz artık aramızda değil. Onun bize bıraktığı emaneti, takımımızın eski başarılarında da var olan ablalarımız ile beraber, şu anda bu takımda olan 12 kişi olarak en iyi şekilde sahaya yansıtacağız. Bize bırakılan, geçmişi başarılarla dolu bir Milli Takım var. Yeni başarılar ile emeği geçen herkesi gururlandırmak istiyoruz. Bu yüzden Belarus maçı formalite değil, namağlup ilerlemek bizim için önem taşıyor. Gerçi kazanmaktan daha önemlisi savaşmak ve konsantre olarak sahada doğru şeyleri yapmak. Galibiyetlerin de böyle geleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Madalya ile Türkiye’ye dönmek istediklerinin de altını çizen Esra Ural’ın sözleri şu şekilde:

“Buraya ilk geldiğimizde aklımızda olan grubu birinci bitirmekti, bunu başardık. Şimdi de çeyrek finali geçmek istiyoruz. Hedefimize doğru adım adım ilerliyoruz; madalya almak istiyoruz. Bugüne dek alınmış gümüş, bronz madalyalar var ama altın madalyamız yok. İstediğimiz şeyleri yapabilirsek, altın madalyaya da ulaşabileceğimizi ümit ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler