Eskişehir Basket, nefes kesen maçta TOFAŞ’ı mağlup etti! #BSL

Eskişehir Basket, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 12. hafta karşılaşmasında TOFAŞ’ı 76-75 mağlup etti.

Willy Baron ve Crocker’ın karşılıklı sayılarıyla başlayan ilk çeyrekte Eskişehir, Jeff Ayres ile etkili oldu (9-4). Crocker ve Owens ile farkı eşitleyen Bursa ekibi, Willy Baron’ın üçlüğüne engel olamadı ve molayı aldı (12-9). Moladan Owens’ın sayılarıyla dönen TOFAŞ, Eskişehir’i yakalamaya çalıştı (15-12). Raymar Morgan’ın sayılarıyla maçta öne geçen TOFAŞ, ilk çeyreği Eskişehir karşısında 19-20 önde kapattı.

Kadji ve Doğan Şenli’nin sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte Sammy Meija ile farkı açmaya çalışan TOFAŞ, Buğrahan Tuncer’in üçlüğüne engel olamadı (24-26). Yiğit Arslan ve Morgan’ın üçlükleriyle farkı dokuza kadar çıkaran Bursa ekibi, oyunun iki tarafını da iyi oynuyor (28-37). İlk yarının bitimine 1.22 dakika kala iki takım da karşılıklı sayılar buldu ve ilk yarı 34-40 TOFAŞ üstünlüğüyle kapandı.

AA

İkinci yarıya hızlı başlayan TOFAŞ, Barış Ermiş ile farkı dokuza çıkardı (38-47). Ayres ve Baron ile farkı azaltmaya çalışan Eskişehir, Henry’yi savunamadı (43-49). Josh Duncan ile sayılar bulan Eskişehir, Rowland’ın katkısıyla farkı kapatmaya çalışsa da Muhsin Yaşar’ın sayısını engelleyemedi (49-53). Üçünü çeyreğin son hücumunda Marshall ile sayı bulan Eskişehir, üçüncü çeyreği 51-53 geride kapattı.

Morgan’ın üst üste sayılarıyla öne çıkan TOFAŞ, Buğrahan ve Kravtsov’u tutamadı ve maçta beraberlik sağlandı (60-60). İki takımın da sayı bulmakta zorlandığı bu dakikalarda Buğrahan’ın üçlüğüyle öne geçen Eskişehir, Rowland serbest atış isabetleriyle farkı açtı ve TOFAŞ’a molayı aldırdı (65-60). Moladan Henry ve Rowland’ın üçlüğüyle dönülürken Barış Ermiş ve Morgan ile farkı kapatan TOFAŞ, son saniyelerde geri dönmeye çalışsa da Rowland önderliğindeki Eskişehir’i durduramadı ve maçtan 76-75 mağlup ayrıldı.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler