Eski Galatasaraylı Patric Young, tekerlekli sandalyeden kurtulma mücadelesi veriyor

Geçtiğimiz aylarda bir trafik kazası geçiren ve belden aşağısı felç olan Patric Young, yeniden ayağa kalkmak için mücadelesine devam ediyor.

Temmuz ayında aracıyla takla atarak ağır bir şekilde yaralanan ve kaza sonucunda tekerlekli sandalyeye mahkum kalan eski Galatasaraylı Patric Young, hayatının en zorlu savaşını vermeyi sürdürüyor.

Eski okulu Providence’de bir söyleşiye katılan Young, evlilik törenine birkaç gün kala yaşadığı kaza ve sonrasındaki süreç hakkında konuştu. Eski basketbolcu, bu durumu kabullenme çabalarından söz etti:

“Açıkçası, felç kaldığınız ve tekrar yürüme şansınızın düşük olduğu haberini almak zor. Ancak hala bir şans var.”

“Durumu olduğu gibi kabullendim ve Patric Young’ı Patric Young yapan mental ve duygusal tüm parçaların hala burada olduğu gerçeğini idrak ettim. Fiziksel olarak biraz engelim olsa da hiçbir şey beni iyi bir baba, eş ve insan olmaktan, ayrıca beni buraya getiren, fiziksel yeteneğimle alakası olmayan şeylerden alıkoyamaz.”

Kaza sonrasında bacağına birden fazla tıbbi müdahale uygulanan Patric Young, amacının yeniden yürümek olduğunu dile getirirken, bu yolculuğunda inancın ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

“Olayları kontrol edemeyiz fakat onlara olan yaklaşımımızı ve bakışımızı kontrol edebiliriz.”

Kaza sonrasında engelli bir insan olarak hayatını yeniden şekillendirmek ve başkalarının yardımına ihtiyacı olduğu gerçeğini kabullenmek durumunda olduğunu ifade eden Young, bu süreç hakkında da konuştu.

“Fiziksel olarak yardım istemenin sorun olmadığını anladım. İstediği şeylerin çoğunu kendi başına yapabilen bağımsız ve güçlü bir adamdım. Ancak şimdi çok daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğum bir noktadayım ve bu sorun değil. Bu beni daha az erkek ya da daha az insan yapmıyor. Özünde diğer insanların hizmet etmesine ve benim diğer insanlardan sevgiyle hizmet almama fırsat tanıyor.”

Kaza sonrasında zorlu dönemlerden de geçtiğini ve yakınlarının bunu doğrulayabileceğini söyleyen eski yıldız oyuncu, son olarak şunları dile getirdi:

“Ben sadece neşeyi seçiyorum. Hala yapamadığım birçok şey var fakat yapabileceğim bir sürü şey de mevcut. İnsanların ve terapistimin yanındayken hayat ve neşe getiriyor olacağım. Ve içinde bulunduğunuz durum ne kadar karanlık ve can sıkıcı olsa da tutumunuzu, çabanızı ve eylemlerinizi kontrol etmeyi seçebileceğiniz şeyler olduğu mesajını vermek istiyorum. Yani, bunu yaşıyorum.”

Patric Young, büyük başarılarla geçen kolej kariyerinin ardından Avrupa macerasına 2014’te Galatasaray formasıyla atılmıştı. O dönem 22 yaşında olan oyuncu, ülkemizde gösterdiği performansla birlikte sonraki sezon EuroLeague devi Olympiakos’un yolunu tutmuştu. Ancak dizinden yaşadığı ciddi sakatlıklar, Young’ın potansiyeline ulaşmasının önüne geçmiş ve kariyeri 2019’da erken bir şekilde sona ermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler