Galatasaray Doğa Sigorta Koçu Ertuğrul Erdoğan, 7DAYS EuroCup D Grubu’nun ikinci haftasında 92-79 kazandıkları EWE Baskets Oldenburg maçını basın toplantısını değerlendirdi.

“Öncelikle oyuncularımı tebrik ediyorum. Oyuncularıma rakibin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatıyorum. Onlar kendi tempomumuzu yakalama şansı bulamazsak, oyuncularıma onların kazanma şansı bulacağını söyledim. Beni iyi dinlememişler ki ilk yarıda ne enerji yansıtabilirdik ne de istediğimizi yapamadık. Özellikle üçüncü çeyrekte açık sahada tempo yükseltip maç öncesinde planladığımızı yaptık. Ancak çok basit hatalar yaptık. Eğer bir sonraki sezonda da birlikte kalan bir takımsanız bu çeyrek sonlarındaki hatalar kabul edilebilir değil. Oyunumuzu geliştirmemiz gerekiyor. Özellikle daha iyi bir basketbol oynayıp hatayı azaltmak gerekiyor. Hücumu geliştirmiş olabilirsiniz ama birçok basket sistem dışında geldi. Yetenek maç kazandırır ancak büyük maç kazandırmaz. Daha fazla basketbol IQ’su koymamız gerekiyor sahaya. Önümüzdeki Malaga maçı var. Çok önemli. Şimdi ona odaklanacağız. Gerçekten iyi bir takımlar, kültüre sahipler. Ben de Malaga taraftarlarının önünde nasıl bir reaksiyon vereceğimizi merakla bekliyorum.”

“Sadece Ege değil, Zach de önemli bir iş yaptı. Ege çok basit oynadığı sürece kendi oyununu komplike etmesi değerli bir oyuncu. Şu ana kadar gösterdiği performanstan dolayı mutluyum. Herkes sayı atmayan oyuncuyu eleştirir, özellikle sizler yapıyorsunuz bunu. Ancak Ege, bugün daha akıllı oynasak Ege bugün daha da sahada kalabilirdi.” (Ege Arar’ın sahada kaldığı süre hakkında)

“İkinci periyotta Aaron ve Zach’ti takımı toplayan. Ancak asıl olan Yiğit. Yiğit bugün iyi bir iş yaptı. Bizim takım geçen sene de böyleydi. Enerji takımıydık. Bu sene daha fazla yarı sahada bu enerjiyi göstermemiz gerekiyor. Biraz daha akıl ortaya koymak gerekiyor. Zaman zaman arzu etmediğim bir oyun ortaya koyuyoruz, bunu da biraz geliştirmemiz lazım.” (Takımın enerjisi hakkında)

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir