Çin’de düzenlenecek 2019 Dünya Kupası’nda mücadele edecek milli takımımızın deneyimli oyuncularından Ersan İlyasova, Sinan Erdem Spor Salonu’nda açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan Dünya Kupası hakkında “2010’da yaşadığımız şey çok güzeldi. Ülkemizde böyle başarıya ulaşmak çok önemliydi. Bize destek veren tüm basketbolseverlere inanılmaz bir duygu yaşatmıştık. Şimdi önümüzde böyle bir turnuva daha var. Bizim takımımız genç bir takım. Tecrübe olarak belki eksiklerimiz var ama inanılmaz bir şekilde mücadele ediyoruz. Bunu en son Fransa’da gördük, herkes yüzde yüzünü veriyor. Bu da takım için çok önemli. Bizim takımdaki herkes kazanmak istiyor” ifadelerini kullanan Ersan İlyasova genç oyunculara da değindi.

Ersan İlyasova, “Ligde oynadıkları maçlarda çok fazla dakika almıyorlar ama çalışıyorlar, kendine inanmak çok önemli. Antrenmanlarda ne kadar çok rekabet gösterirsek maçlar bizim için o kadar iyi olacak. Maç başladığı zaman kolay olmuyor, antrenmanı aynı şekilde yapmak gerek. Herkes birbirine karşı oynadığında karşısındakinin nereden geldiğine bakmıyor, neler yapabileceğine bakıyor. Formayı ıslatmak zorundayız, antremanda herkes birbirine karşı yüzde yüzünü vermeli” sözleriyle durumun önemini vurguladı.

Milwaukee Bucks’ta geçen sezon 6.8 sayı, 4.5 ribaund ve 0.8 asistle oynayıp NBA Finalleri’nin kapısından dönen 32 yaşındaki oyuncu, Bucks formasıyla NBA şampiyonluğu yaşamayı çok istediğini belirtti.

“Şampiyonluğa çok yaklaştık, olmayı da çok istiyordum. Ama Raptors’a 2-0’dan 4-2 kaybettik. Böyle şanslar az geliyor. Ama iyi bir kadro kuruldu ve inşallah ikinci senede şampiyonluğu yaşarsak ki bunu çok istiyorum. Normal sezonda 82 maçın 60’ını kazandık, bu çok önemli. Takımın kimyası üst düzeydi. Giannis Antetokounmpo’nun performansı inanılmazdı, zaten MVP oldu. İnşallah aynı şekilde bir sezon geçirip sonunda şampiyon oluruz.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir