Ersan İlyasova: ”Dario Saric ve Sergio Rodriguez’e yardımcı olmaya çalışacağım” | TB ÖZEL

Bu yıl NBA’de 11. sezonunu geçiren Ersan İlyasova ile yeni takımı Philadelphia 76ers’a ikinci maçına çıkmadan önce ufak bir sohbet gerçekleştirme imkanı buldum.

Sezona Oklahoma City Thunder forması ile başlayıp ani bir karar sonrasında Philadelphia 76ers’a takas olan Ersan İlyasova takıma geldikten sonra Avrupalı oyuncular hakkındaki düşüncelerini sorduğumuzda elinden geldiğince yardım edeceğini söyleyip kendisi bir Avrupalı olarak Amerika’ya ilk geldiği zamanlarda yaşadığı zorluklardan bahsetti.

”Sonuçta sen Avrupa’dan Amerika’ya geldiğin zaman hem basketbol hem yaşam olarak alışmak biraz zaman alıyor. Ben kendimden de biliyorum. Hem dil hem kültür olarak zorluk yaşamıştım. Ancak sonrasında bu düzene alıştığın zaman her şey daha kolay oluyor. Bu sezon takıma gelen Dario Saric ve Sergio Rodriguez’e bunun için yardımcı olmaya çalışacağım. Sezonun daha henüz başındayız ve takım olarak ne kadar fazla yardımlaşırsak hem saha içi hem saha dışında bizim adımıza güzel olaylar olabilir.”

Philadelphia’nın son yıllarda gösterdiği başarısız grafiğin bu sezon yansımayıp bir galibiyet almaları takdirde devamın geleceğini söyleyen Ersan İlyasova bu konuda takım arkadaşlarına güveniyor.

”Ben buraya yeni geldim ve ilk maçımıza Charlotte Hornets’e karşı oynayıp kaybettik. Ancak bir galibiyet almamız durumunda takıma bir güven geleceğini ve galibiyetlerin devamının geleceğini düşünüyorum. Kendimizi toparlayıp galibiyeti almamız lazım sonrası gelecektir”

Son şampiyon Cleveland Cavaliers’ın oyun stilini de konuştuğumuz Milli basketbolcu bu konuda Cleveland’ın özellikle top kayıpları sonrasında sayılar bulduğunu ve bunlara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

”Cleveland her top kaybından sonra sayı bulabiliyor. LeBron James top kayıplarından sonra çok iyi bir şut veya çok iyi bir pas ile iyi hücumlar hazırlayabiliyor. Bu yüzden bizim maç boyunca ne kadar az top kaybedersek o kadar iyi olacaktır.” 


Bu keyifli sohbet için milli basketbolcumuz Ersan İlyasova’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler