Erman Kunter, iddialara göre TBF başkanlığına aday oluyor

Türk basketbolunun önemli isimlerinden biri olan Erman Kunter, iddialara göre önümüzdeki ay TBF başkanlığına aday olacak.

Habertürk’te yer alan habere göre Erman Kunter, önümüzdeki ay TBF’de yapılması planlanan olağan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olacak. Adaylık için hazırlıklarını sürdüren Kunter’in adaylığının önümüzdeki günlerde kesinlik kazanması bekleniyor.

Kunter’in adaylığının kesinlik kazanması halinde seçimli genel kurula en az iki adayla gidilmesi de kesinleşecek. Mevcut TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da önümüzdeki dönem için adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Habere göre Türk basketbolunun önde gelen isimlerinden Efe Aydan da adaylık için girişimlerde bulunsa da Kunter’in adaylığı konusunda uzlaşma sağlandı. Bu tablonun ise önümüzdeki günlerde tamamen netlik kazanması ve ekim ayında yapılacak olağan seçimli genel kurula listelerin hazır edilmesi bekleniyor.

Oyunculuk ve koçluk kariyerinde önemli işlere imza atan Kunter, Türk basketbolunda adı sıkça anılan ve önemli bir isim konumunda.


Kaynak: Habertürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler