Erkekler Türkiye Kupası’nda yeni dönem: Format ve logo değişti!

Türkiye Basketbol Federasyonu, yaptığı açıklamada bu yıl otuz beşincisi düzenlenecek Erkekler Türkiye Kupası’nda format ve logo değişikliğine gittiğini duyurdu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun konu hakkında açıklaması şu şekilde:

Sezonun ilk yarısını ilk 8’de tamamlayan ekipler geçtiğimiz yıl olduğu gibi 35’inci Erkekler Türkiye Kupası’nda yer alma hakkı kazanacak. Yeni formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler ile ikinci 4’te bulunan takımlar 2 torbaya ayrılacak ve eşleşmeler kura çekimi ile belirlenecek. Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi olacak.

11-12 Şubat tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için daha sonra açıklanacak bir şehirde bir araya gelecek.

14, 15 ve 16 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.

Erkekler Türkiye Kupası’nın yeni logosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler