Erkan Veyseloğlu: ”Yoğun idmanlar ile EuroBasket’e hazır olacağız” | TB ÖZEL

Bu yaz finalleri Türkiye’de düzenlenecek olan EuroBasket 2017 için takımlar hazırlıklarını sürdürürken uzun süre sonra aday kadroya çağrılan Erkan Veyseloğlu, TrendBasket ile içten bir röportaj gerçekleştirdi.

Uzun yıllar sonra milli takım kampındasın. Aday kadrodan as kadroya seçilme şansın da var ne hissediyorsun?

”Yani tabii ki dediğin gibi uzun zaman sonra böyle bir fırsat geldi. Uzun zaman sonra böyle yüksek bir hedefin bulunduğu bir şampiyona öncesinde bu kadroya girmek çok mutluluk ve gurur verici bir şey. Tabii ki girerim girmem bu saatten sonra önemli değil. Önemli olan milli takımı en üst seviyeye taşıyacak bir kadro kurmak. Girersem elimden geleni yaparım girmezsem sonsuz desteğimi dışarıdan gösteririm.”

Beşiktaş ile BSL’de finale kadar çıktınız ancak Fenerbahçe’ye açıkcası 4-0 kaybettiniz. Ancak seri hiç 4-0 bitmiş gibi görünmüyordu. 9 farklı oyuncu ile daha çok zorlamıştınız. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

”Ufuk abinin (Sarıca) bir sistemi var. Ona bilen oyuncuları dahil etti. Takımın dokuzu farklı yerlerde oynayan oyunculardı. Playoff’a geldiğimizde sezonun en formda dönemlerinden biri yaşadık. Kemikleşen, saha içinde çok iyi birbirine yardım eden, çok iyi savunma yapan bir takıma dönüştük. Seri 4-0 bitti ancak Fenerbahçe’yi inanılmaz zorladığımızı düşünüyorum.. Keşke 1-2 maç kazanıp seriyi uzatsak diye düşünüyorduk ancak Fenerbahçe de neticede EuroLeague şampiyonu. Buraları iyi oynayan tecrübeli bir takım. Bu seneyi iyi bitirdiğimizi düşünüyorum. Seneye daha yüksek bir hedef istiyoruz.”

EuroBasket kadrosu hakkında neler söyleyebilirsin? Önemli bir turnuva. Seyircimiz önünde oynayacağımız için beklenti de olacaktır. Ufuk Sarıca uzun zamandır birlikte oynamayan oyuncuları yine bir takım haline getirebilir mi?

”Ligde oynayan oyuncuların çoğu burada olduğu için Ufuk abinin sistemini bilen oyunculardan kurulu bir takımız. Zaten özelliği takımına kendi istediklerini çabuk aktarması. Yoğun idmanda EuroBasket’e hazır olacağımızı düşünüyorum. Sezon içerisinde dört numara olarak kullanıldım. Sahaya koyduğu zaman her zaman elimden geleni yapmaya çalışırım. Bu uzun süreli kullanılacak bir sistem olmayacağı için sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler