Erkan Veyseloğlu: “Bütçe ve istikrar anlamında Fenerbahçe önde”

Beşiktaş Sompo Japan’in deneyimli oyuncusu Erkan Veyseloğlu, sezon öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’na konuşan Erkan Veyseloğlu, kapanan kulüplerden sezon hedeflerine, yabancı sınırında milli takıma kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

35 yaşındaki Erkan Veyseloğlu‘nun açıklamaları şu şekilde:

“Bazı kulüpler ligden çekiliyor ve tabii ki bu doğal olarak oyuncuları rahatsız eden şeyler. Neticede bizim tek işimiz bu. Takım bulamayan arkadaşlarımız var, bu bizleri üzüyor. Kulüplerde sıkıntılar yaşanıyor ama buna biraz daha sistematik yaklaşım sağlanabilirse iyi olur. Oyuncuların ve kulüplerin mağdur edilmeyeceği bir sistemin ülkemize en kısa sürede gelmesini diliyorum. Her beş senede bir kulüpler kapanıyor, oyuncular işsiz kalıyor. Kapanan kulüplerde oyuncuların paraları kalıyor. Bu şekilde çok insan mağdur oluyor. Dilerim bundan sonra iyi sistemle bu sıkıntıların yaşanmadığı bir dönem olur.

Doğrusunu söylemek gerekirse, geçen seneyi pek parlak geçiremedik. Final oynamış takımdan bir sonraki sene ister istemez beklentiler yükselmişti. Biz de böyle bir şey istiyorduk. En azından bir kupamız olsun istiyorduk. Türkiye Kupası’nda, Avrupa’da ve Türkiye liginde beklenen performansı gösteremedik. Bu sene yeni bir oluşum var. Sezona geç başlamış olabiliriz ama Slovenya ve Antalya’da yaptığımız iki kampla açığımızı kapattığımızı düşünüyorum. Sezona az zamanımız kaldı, umarım iyi başlarız. Umarım hem Avrupa’da hem ligde takımımızı iyi yerlere taşırız.

Koç Dusko Ivanovic geldiğinde farklı bir sistem olacağına dair herkesin beklentisi vardı. Gördüğümüz kadarıyla bahsedilen gibi sert antrenman şeklinde bir şey olmadı. Antrenörümüzle uyumumuz iyi. Tabii ki kendisine has sistemi var. Bizim yapmamız gereken uyum göstermek. Bize söylendiği gibi bir ortam yok.

Bütçe ve istikrar anlamında Fenerbahçe önde. Tabii ki senelerdir belli bir kadro yapısına ve istikrara sahipler. Onların önde olması doğal ama Beşiktaş Sompo Japan, mücadele ettiği her yerde rekabetin içinde olacaktır. Biz en iyisini sahaya yansıtmaya çalışacağız. Mücadelemizi ortaya koyacağız. Sonrasında yolumuzun ne olduğu ortaya çıkar.

Altı yabancılı sistemde belli başlı başarılar elde etmiştik. Bu sene herkes için test olacak. Federasyon iyi bir sorumluluk alıp, yabancı sınırını beşe düşürdü. Bize düşen görev, sahaya çıktığımızda sorumluluk alıp, Türk oyuncuların ne kadar değerli olduğunu ve neler yapabildiğini göstermek.

Milli takım hayalimin olmaması gerekiyor. Alttan çıkan iyi oyuncular var. Tabii ki görev gelirse veya ihtiyaç olursa seve seve kabul ederim ama bu sanıyorum bayrak değişimi. Artık bu yaştan sonra benden ziyade genç oyuncuların orada olması, o formaya duyulan duyguları yaşamasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Hem NBA’den hem geçen sene altyapıdan gelip iyi sorumluluk alan oyunculardan kurulu yeni bir jenerasyonun geldiğini düşünüyorum. Umarım Çin’deki Dünya Kupası’na katılma hakkı elde edip, sonrasında iyi performans ortaya koyan ve milli takımızı üst taraflara taşıyan bir jenerasyon olur. Bu jenerasyonu yakaladığımız zaman beş altı sene önümüzün açık olduğunu düşünüyorum. Ben açıkçası çok umutluyum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler