Erik Spoelstra: ”James Harden savunmayı manipüle ederek sizin canınızı yakabilir”

Miami Heat Başantrenörü Erik Spoelstra takımın artık pek de yeni sayılmayan üyesi James Harden hakkında konuştu.

Philadelphia 76ers için NBA playoff’lar geçtiğimiz günlerde sona erdi. Toronto Raptors karşısında seriyi 4-2 kazanarak NBA Doğu Konferansı Yarı Finalleri’ne yükselmeyi başardılar. Son günlerde Joel Embiid’in sakatlığıyla sarsılsalar da yarı finale hazırlanıyorlar. Koç Erik Spoelstra takımın bir diğer yıldızına dikkat çekti.

James Harden şubat ayında Brooklyn Nets’ten ayrılarak Philadelphia 76ers’ın yolunu tutmuştu. Kimileri Harden’ın Sixers’ta etkisiz kaldığını söylerken Spoelstra için durum çok farklı. Sixers’a James Harden’dan öncesi ve sonrası şeklinde bakıyor.

”O, dinamiği kesinlikle değiştiriyor. Bir MVP’den bahsediyorsunuz. Oyunu manipüle edebilen birisi. James Harden sadece skor üreterek, asist yaparak ya da savunmayı manipüle ederek sizin canınızı yakabilir.”

Yıldız oyuncunun Sixers’a katılmasıyla artık karşılarında farklı bir takım olduğunu ve bunu göz önünde bulundurarak hazırlık yapmaları gerektiğini de söyledi.

Miami Heat ise Atlanta Hawks karşısında seriyi 4-1 ile kolay kazandı. NBA’de normal sezonu da birinci sırada bitirmişlerdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler