ING Basketbol Süper Ligi  ilk hafta maçında Bahçeşehir Koleji ve TOFAŞ karşı karşıya geldi.

2020/21 sezonuna TOFAŞ’ı misafir ederek başlayan Bahçeşehir Koleji, sezona galibiyetle giriş yaptı. İlk çeyrek üstünlüğü alan taraf Bahçeşehir Koleji olurken ilk çeyrek ev sahibinin 22-14 üstünlüğü ile sonuçlandı. İkinci çeyreğe de Jamal Jones’un üç sayılık atıştan aldığı basket faul ile başlayan Bahçeşehir Koleji farkı iyice arttırdı ve devreye 48-28 önde girdi. İlk yarıya damga vuran isim 19 sayı ile Erick Green oldu. Ayrıca dikkat çeken noktalardan birisi TOFAŞ’ın ilk yarıda üçlük isabeti bulamaması oldu.

Üçüncü çeyreğin son anlarına kadae Bahçeşehir Koleji 20 sayılık farkı korurken, TOFAŞ çeyrek sonunda bir momentum yakaladı ve üst üste gelen basketlerle farkı 13’e indirmeye başardı. Final periyoduna da 66-53 Bahçeşehir Koleji üstünlüğü ile gidildi. Son çeyreğin ilk basketi TOFAŞ adına DJ White’tan geldi. Ardından iki basket daha bulan Bursa ekibi, maçın bitimine sekiz dakika kala farkı yediye kadar indirmeyi başardı.(66-59) Ardından TOFAŞ, farkı beşe indirmeyi başarsa da Burak Yıldızlı’dan gelen üst üste sayılar ve İsmet Akpınar’ın çizgiden bulduğu isabetle fark yeniden çift haneye geldi.

Maçın sonunda Bahçeşehir Koleji, TOFAŞ’ın geri dönüşüne izin vermedi karşılaşmayı 84-73 kazanmayı bildi.

Bahçeşehir Koleji’nde 24 sayı 7 ribaund ile Erick Green öne çıkarken TOFAŞ’ta Sean Kilpatrick’in 23 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir