Erhan Ernak: ”Londra’ya neredeyse 23 saatte geldik” #FIBAEuropeCup

Bahçeşehir Koleji dün akşam London Lions deplasmanından 76-61’lik galibiyet çıkarmayı başardı.

Dün akşam Londra’da oynanan London Lions-Bahçeşehir Koleji maçını TrendBasket ekibini temsilen Alp Ulagay yerinden takip etti. Olumsuz hava şartlarından ötürü zor bir yolculuk sonrası Londra’ya varan temsilcimiz mücadeleyi kazanarak L Grubu’ndaki üçüncü galibiyetini aldı, zirveye oturdu.

Maçın ardından Alp Ulagay’a konuşan Koç Erkan Ernak önce geçirdikleri bu uzun yolculukta neler yaşadıklarını anlattı. Sonrasında da maç sonu değerlendirmesinde bulundu.

”Normalde bizim uçağımız 08.55 uçağıydı, iptal oldu iki kez. Akşam 21.00 gibi inebildik. Havalimanına iki kere git gel yapınca toplamda 17 saatimize mal oldu uçağa binme kısmı. Artı olarak uçuş ve otobüs yolculuğuyla beraber 23 saatte buraya geldik diyebilirim. Bugün de yarım saat kadar idman yapma fırsatımız oldu.

London koç değişikliğiyle beraber bazı savunma prensiplerinde de değişiklik yapmıştı. İkinci maçları olduğu için bizim ön hazırlık yapma olasılığımız olmadı. Maçın içerisinde uyum sağlamaya, çözümler üretmeye çalıştık. Ama biraz skoru erken yakalamak, biraz Oğuz’un erken fauller alması, onu kenarda tutma zorunluluğumuz hücumdaki çeşitliliğimizi maalesef kaybetmemize neden oldu.

Normalde daha akıcı basketbol oynayan, maç başı skor ortlaması daha yüksek olan bir takımız. Ama deplasman maçları belli zorluklar taşıyor. Bugün biraz London savunmasına takıldık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler