Ergin Ataman’dan MHK’ya çağrı: ”Diğer salonlarda çok ciddi sıkıntılar olabilir”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes ile Darüşşafaka Lassa playoff maçına çıktılar.

BSL’de playoff’lar ilk maç ayağı tamamlandı. Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Darüşşafaka Lassa’yı ağırladı. 100 sayıyı gören lacivert beyazlılar, rakibi karşısında 10 sayılık farkla 104-94 skorla mücadeleyi kazandı. Başantrenör Ergin Ataman, serinin ilk maçını kazanmalarının ardından mikrofonlara konuştu.

Müthiş bir basketbol oyunuyla maçı kazandıklarını dile getiren Ergin Ataman, oyuncularının verdiği mücadeleden oldukça memnun. Ancak lig hakemleri hakkında aynı memnuniyeti taşımıyor. Mikrofon karşısına geçen Ataman, Merkez Hakem Kurulu’na birden fazla kez çağrıda bulundu.

”Bu akşam müthiş bir basketbol oynadık. Çok iyi mücadele ettik. Özellikle hücum kısmında mükemmele yakın bir oyun oynadık. İlk yarıda özellikle ikinci periyodda savunmada aksaklıklarımız oldu. O yüzden bir türlü maçı istediğimiz şekilde kopartamadık.

Bir de şunu söylemem lazım. Dünden beri ligimizdeki playoff maçlarını izliyorum. Bu hakemlerimizle, zaten sezon boyunca devam eden bu düdükler var, fakat bugün bakıyorsun 32 tane faul atmış Darüşşafaka Lassa takımı. Diğer maçları da izledim.

Buradan ben MHK’ye sesleniyorum; daha dikkatli, hakemlerin daha uyarıcı, hakemlerin daha eğitimli, daha hazır bir şekilde bu playoff maçlarına gelmeleri lazım. 10 yıldır EuroLeague’de sadece bir hakemimiz var. Avrupa’nın her yerinden üçer hakem, dörder hakem.

Türkiye Basketbol Ligi şu anda Avrupa’nın en iyi Ligi durumunda. Zaten playoff maçlarında bu gözüküyor. Ama nedense hakemlerimiz bir türlü üst seviyeye terfi edemiyorlar. Bugün de bunu gördük. Dün akşam playoff’larda oynanan maçları da izledim. Buradan MHK’ye çağrı yapıyorum. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstersinler.

Çünkü biz ve diğer takımlar da tabii ki herkes şampiyonluğa oynuyor. Olaylar çıkabilir. Yani Türkiye Basketbol Ligi’nde bugüne kadar olmayacak şekilde bir takım olaylar çıkabilir sahalarda. Beyanatları izliyorum. En sakin bir şekilde bu demeci veriyorum. Şu anda burada Anadolu Efes’in çok fair bir taraftarı var. Diğer salonlarda çok ciddi sıkıntılar olabilir. Tekrardan buradan MHK’yi uyarıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler