Ergin Ataman’dan Georgios Bartzokas’a yemek daveti

Georgios Bartzokas, Ergin Ataman’ın kendisini akşam yemeğine davet ettiğini paylaştı.

Olympiacos’un dün düzenlenen Medya Günü’nde açıklamalarda bulunan koç Georgios Bartzokas, Panathinaikos’un başına geçen Ergin Ataman hakkında konuştu. Ezeli rakiplerinin koçu hakkında olumlu ifadeler kullanan Bartzokas, Ataman’ın kendisini akşam yemeğine davet ettiğini de söyledi:

“Bunu duyduğumda çok sevindim. Ergin, iyi yaşamayı seven bir adam. Ben kişilik olarak biraz daha farklıyım ve dışarıya pek çıkmıyorum. Ancak benim için bunda bir sorun yok. Tüm EuroLeague koçlarına saygı duyuyorum. Herkes bu seviyede olmayı hak ediyor. Onun da kupaları ve genel gidişatı ortada.”

Bartzokas, Ergin Ataman ile olan ilişkisi üzerinden Türk-Yunan ilişkilerine dair de konuştu:

“Öte yandan buraya gelen Türk meslektaşlarıma misafirperver davranarak Türklerin bizlere gösterdiği gibi ben de onlara Yunanların kültür ve empati sahibi insanlar olduğunu göstermek istiyorum.”

58 yaşındaki koç, Ergin Ataman önderliğinde yeniden yapılanan ve sezona büyük beklentilere giren Panathinaikos hakkında ise şunları söyledi:

“Panathinaikos’un çok fazla oyuncusu var ama aynı noktadan başlamıyoruz. Geçen sezon biz birinciydik, onlar ise 17. sıradaydı.”

Panathinaikos ile Olympiacos, Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezonun ilk haftası karşı karşıya gelecekler. Karşılaşma, 6 Ekim Cuma akşamı OAKA’da oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler