Ergin Ataman: “Zeljko Obradovic ile oynadığım maçlar sayesinde antrenör olarak ilerledim”

Ergin Ataman, Partizan maçı öncesi Zeljko Obradovic hakkında övgü dolu konuştu.

Panathinaikos AKTOR başantrenörü Ergin Ataman, bu akşam oynanacak Partizan maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Başarılı çalıştırıcı, demeçlerinde Partizan koçu Zeljko Obradovic hakkında övgü dolu yorumlar yaptı.

Sportklub‘a konuşan Ergin Ataman, Zeljko Obradovic hakkında şunları söyledi:

“Bir antrenör olarak Željko’ya büyük saygım var. Avrupa’nın en çok kupa kazanan antrenörü. Ona insan olarak da saygı duyuyorum. İnsanlar, belki sahada görüp onun katı ve gergin olduğunu düşünebilir ama salonda olmadığı zamanlarda her zaman arkadaş canlısıdır.

Bazı anlarımız oldu, özellikle de Galatasaray’ı onun Fenerbahçe’sine karşı yönettiğimde büyük derbiler oldu. Sorunlar da vardı ama bunları çok çabuk çözerdik. İnsanlara her zaman Obradovic’ten çok şey öğrendiğimi söyledim.

Antrenörlüğe başladığımda o zaten Avrupa şampiyonuydu ve onunla yarışmak benim için bir onurdu. Onunla oynadığım maçlar sayesinde antrenör olarak ilerledim.”

Ataman, “Obradovic’ten ne öğrendin?” sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

“Taktiksel açıdan birçok şey öğrendim. Savunmayı çok iyi kurguluyor. Bazen beş kısa oynuyor. Onun takımına karşı oynadığımda hazır olmam gerektiğini biliyorum. Antrenör ekibimle birlikte maçlarını sürekli analiz ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler