Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, 13 Şubat günü başlayacak olan Türkiye Kupası öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, şampiyon unvanlarını korumak istediklerini dile getirdi. Deneyimli çalıştırıcı, “Son Türkiye Kupası şampiyonu unvanımızı Ankara’da bu yıl da korumak için gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Her maça ayrı bir plan ve önem veriyoruz. Öncelikle çeyrek finaldeki Gaziantep Basketbol maçıyla ilgili gerekli hazırlıklarımıza başladık. Zor bir maç olacağı kesin. Kupa maçları tek maçtır ve her zaman takımların en üst düzeyde teknik ve taktik olarak eforlarını sarf ettiği maçlardır. Bu yüzden çok dikkat etmemiz gerekiyor. Maç maç ilerlemeliyiz. Önceliğimiz Gaziantep maçı ama tabii ki turnuvanın genelinde şampiyon unvanımızı korumak istiyoruz” dedi.

Anadolu Efes’in kaptanı Doğuş Balbay’ın organizasyon öncesi sözleri ise şu şekilde: “Gaziantep maçıyla birlikte Türkiye Kupası maçlarımıza başlıyoruz. Maç maç ilerlememiz gerekiyor. Her maç eleme usulü olduğu için her maçın önemi bizim için çok fazla. Final havasında geçeceğine inanıyorum. Kısa bir dönemde üç tane çok kaliteli maç yapıp, o kupaya ulaşmak istiyoruz. Anadolu Efes olarak hedeflerimiz her zaman yüksek. Her maça ayrı konsantre olmamız ve adım adım ilerlememiz gerekiyor. Şu anda yoğunlaştığımız tek bölüm Gaziantep maçı. Umarım Ankaralı basketbolseverlere güzel bir basketbol izletiriz, sonunda kazanan ve mutlu olan takım biz oluruz ve o kupaya Ankara’da ulaşırız.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir