Ergin Ataman: ”Son yıllarda gördüğüm en kötü hakem üçlüsüydü”

Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında uzatmaya giden maçın sonunda Demir İnşaat Büyükçekmece’yi mağlup eden Galatasaray Odeabank’ta Koç Ergin Ataman, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son yıllarda gördüğü en kötü hakem üçlüsünü izlediklerini belirten Ergin Ataman, seyircilerin hakemleri değil oynanan basketbolu izlemek için salona geldiklerini ifade etti.

Koç Ergin Ataman’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

”Son yıllarda bizim ligimizde gördüğüm en kötü hakem üçlüsüydü. Özellikle Erşan Kartal, egosunu ön plana çıkararak düdükler çaldı. Asistanım yanımda ayakta olduğu için defalarca uyarılırken rakip takıma bu konuda tek bir uyarı dahi yapılmadı. Ligimize yurt dışından hakem getirilmesi gerekiyor, seyirciler basketbol izlemeye geliyorlar hakemlerin ön plana çıkma çabasını değil. Joey Dorsey’in iki kere karar değiştirilen pozisyonunda ilk olarak topu neden Büyükçekmece’ye verdiğini sorduğumda hakem bana kararını izah edemedi. Rakip takımı da tebrik ediyorum, maç sonunda çok yüksek efor ortaya koydular.”


Görsel kaynak |

*Galatasaray Basketbol / Resmi Twitter hesabı (@GSBasketbol)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler