Anadolu Efes ile EuroLeague ikinciliği ardından BSL şampiyonluğu yaşayan Koç Ergin Ataman, takımın geleceğine yönelik merak edilenleri açıkladı.

CNN Türk’e konuşan başarılı antrenör, Derrick Williams ile ilgilendiklerini ve sadece bir transfer yapacaklarının altını çizdi. MVP Shane Larkin hakkında da merak edilen o açıklamayı yapan Ergin Ataman‘ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Ben Shane Larkin’in kalacağını düşünüyorum. Shane Larkin Avrupa’da oynarsa Efes’te oynar ama tabii ki NBA’den çok büyük bir teklif alırsa o zaman gider. Bunu Temmuz ayı içerisinde göreceğiz. Cedi Osman ve Dario Saric, şu anda çok önemli bir pozisyonlardalar NBA’de. Ben özellikle Cedi’nin çok büyük bir oyuncu olacağını düşünüyorum Hidayet Türkoğlu gibi Mehmet Okur gibi NBA’de. Damga vuran bir Türk oyuncusu olacak. Bir tek Furkan Korkmaz’ın Avrupa’ya dönme ihtimalinden bahsediliyor. Biz de takip ediyoruz ama tabii ki burada bizim de onun da şartları görüşülüyor. Ben tabii ki isterim Furkan Korkmaz gibi bir oyuncunun yuvasına dönmesini. Şartlar uygun olursa neden olmasın.

Derrick Williams var, Bayern Münih’te bu sezon çok iyi bir sezon geçiren bir oyuncu. Bunun dışında Maccabi’de Angelo Caloiaro var. Keza NBA G-League’de oynayan bir iki tane oyuncu var, onları şu anda söylemek istemiyorum çünkü ben bir oyuncu telaffuz edersem fiyatı bir anda iki katına çıkar. Ama mesela Derrick Williams ile ilgileniyoruz. O da bir süre bekleyeceğini söyledi NBA ile alakalı. Zaman içinde göreceğiz her şeyi ama sadece bir oyuncu transfer edeceğiz çünkü takımın tamamını aynı tutmak istiyoruz. Türkiye’de şampiyon olmuş, EuroLeague’de final oynamış bir takımdan bahsediyoruz ve herkesin rolü belli takımda. İnşallah Shane Larkin’le de bir sorun yaşamayız.

Fenerbahçe bizim çok ciddi bir rakibimiz. Bu sezon bu takımı kurarken de gerek EuroLeague’de gerekse Türkiye Ligi’nde Fenerbahçe’yi geçmemiz gerektiğini biliyorduk ve bunu da üç kulvarda başardık. Bir tek Türkiye Kupası’nı kaybettik bu sezon onlara karşı, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda yendik. Türkiye Ligi’ni birinci sırada bitirdik Fenerbahçe’nin önünde. Playoff’ları biz kazandık ve EuroLeague Final Four’unda da finale çıkan takım biz olduk. E tabii durum böyle olunca ciddi bir rekabet oluşuyor. Geçmiş yıllarda da çalıştırdığım takımlarda çok ciddi rekabet içerisinde olduk Fenerbahçe’yle baktığınız zaman. Son 10 yıl içerisinde dört defa benim çalıştırdığım takımlar şampiyon oldu. Sanırım dört veya beş kez de Fenerbahçe şampiyon oldu 10 yıl içerisinde. Bu da tabii ki ciddi bir rekabeti getiriyor.

Onun dışındaki olaylara çok fazla girmek istemiyorum çünkü en güzel cevabı biz sahada verdik.”

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

1 Comments

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir