Ergin Ataman: ”Obradovic bana çok şey kattı”

Ergin Ataman, YouTube’da Vole kanalına röportaj verdi.

Anadolu Efes ve A Milli Takımımızın başantrenörü Ergin Ataman, Vole kanalına röportaj verdi. Geçtiğimiz günlerde Ömer Faruk konusuna açıklık getiren ve milli takımımızdan bahsettiği bir röportaj veren deneyimli başantrenör bu röportajda Željko Obradović, NBA hedefi ve Galatasaray hakkında gelen soruları cevapladı.

Željko Obradović ile ilgili gelen soru üzerine hâlâ konuştuklarını belirten Ergin Ataman ”Tabi konuşuyoruz. Belgrad’a gittiğimde konuşuyoruz. EuroLeague Antrenörler Birliği’nin üyesiyiz. Her şampiyon olduğumda tebrik etmek için arıyor. İlk olarak kişilik olarak ben çok saygı duyuyorum. Obradovic’in bana çok katkısı oldu. Türkiye’de gelip takım çalıştırması, onla rekabet edebilmek ve onla bu kadar maça çıkabilmek beni oldukça geliştirdi. İlk başlarda hep o kazanıyordu, son dönemlerde ben kazandım. Biraz dengelemeye çalıştım ama ibre tabi ki ondan yana. Obradovic, Avrupa basketbolunun en kariyerli, en çok şampiyonluk kazanan, en önemli antrenörü. Kişilik olarak çok sevdiğim, çok saydığım bir kişilik. Tabi zaman zaman o rekabet içerisinde birbirimizle konuşmadığımız, el sıkışmadığımız dönemler oldu. Hepsini medeni bir çerçevede çözdük.

Obradovic ile keşke yapmasaydım veya onun keşke yapmasaydı dediğiniz bir şeyin olup olmadığıyla ilgili gelen soruya ”Oldu. Özellikle o gergin olduğumuz dönemlerde oturup birbirimize sitemler ettiğimiz ama masadan el sıkışarak kalktığımız zamanlar oldu. Biz son derece medeni iki spor adamıyız, bunları da çözdük.” ifadelerini kullandı.

Hedeflerinde NBA olup olmadığı ile ilgili gelen soruya ‘‘NBA hedefim azalıyor çünkü NBA farklı bir dünya. NBA’de Avrupa’daki basketbol antrenörlerine olan bakış açısı çok farklı. Bu sene birkaç takımla temasım oldu. Önce bir süre asistan koçluk yapmam gerektiğini söylediler. NBA’den bir takımdan teklif gelse çekinmem ancak onların Avrupa’dan gelen başantrenörlere sıcak bakmadığını düşünüyorum. Zor görüyorum ama olursa oturur konuşuruz” ifadesinde bulundu.

Galatasaray ile ilgili gelen sorularda Ergin Ataman, Galatasaray basketbol takımının başına bir kez daha koç olarak geçmesinin çok zor olduğunu belirterek ”Çok zor ama profesyonel bir antrenör olarak buna hayır diyemem. Galatasaray’dan bir gün teklif gelirse onu da değerlendiririm. Galatasaray kulübünün basketbol konusunda kaydetmesi gereken ilerlemeler var. Geçen sezonun ortasından itibaren bir ateş yandı, bunun devam etmesi gerekiyor. Galatasaray’ın bir an önce kendini yeniden EuroLeague’e atması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

EuroBasket şampiyonası ile ilgili basketbolseverlerin ne beklemesini gerektiğinin sorulduğu soruya ”Benim hayalim Avrupa şampiyonluğu. Ama göreceğiz” sözleriyle röportajı noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler