Ergin Ataman: ”Ligde Fenerbahçe ile puan puana liderlik mücadelesi içerisindeyiz” #BSL

Anadolu Efes Başantenörü Ergin Ataman, TOFAŞ karşısında aldıkları galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

ING Basketbol Süper Ligi‘nde bu hafta Anadolu Efes ile TOFAŞ, Sinan Erdem Spor Salonu’nda kozlarını paylaştılar. Özellikle son 10 dakikası kıran kırana geçen maçtan yüzü gülerek ayrılan taraf ev sahibi takım Anadolu Efes oldu. Koç Ergin Ataman da galibiyetin ardından maç hakkındaki görüşlerini aktardı.

Ergin Ataman, Turkish Airlines EuroLeague’de aldıkları Olympiacos mağlubiyetinin ardından toparlanmanın zor olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Galibiyetin playoff öncesi sıralamaları açısından önem arz ettiğini belirtti.

”Tabii kolay değil. Çok moral bozucu bir mağlubiyetten, Atina’dan geliyoruz. Bizim için çok önemli bir maçtı. Ve elimizdeki maçı son saniyede kaybettik. Tabii ki bu tip maçlara konsantre olmak kolay değil. Ama oyuncularım bugün bana göre iyi mücadele ettiler. Zaman zaman savunmada bireysel hatalar yapıyoruz. Özellikle birebirlerde hata yapıyoruz. Ama hücumda istediğimiz oyunu oynadık. TOFAŞ’ı da tebrik ediyorum. Onlar da iyi mücadele ettiler, kopmadılar oyundan.

Lig bizim için önemli. Ligde Fenerbahçe ile puan puana bir liderlik mücadelesi içerisindeyiz. O açıdan galibiyet her zaman için yerimizi korumak anlamında önemli. Ama tabii zor bir iki üç gün geçirdik. Son saniyede çok önemli bir maçı Atina’da kaybetmiş olmak hepimizi moral olarak dibe itti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler