Ergin Ataman: “Hoşuma gitmeyen tek şey salonun boş olmasıydı”

Ergin Ataman, kazanılan Ukrayna maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

A Milli Basketbol Takımımız, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ve EuroBasket 2022 hazırlıkları kapsamında çıkacağı üç hazırlık maçının ilk ayağında dün akşam Ukrayna ile karşı karşıya geldi. Millilerimiz, Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı 96-70 gibi rahat bir skorla kazandı. Milli takımın koçu Ergin Ataman, mücadelenin ardından değerlendirmelerde bulundu. Ataman, takımın henüz hazır olmadığını ancak performanstan memnun kaldığını dile getirdi:

“Bizim için oyun önemli. 8-9 günlük bir kamptan sonra ilk hazırlık maçı. Kadro ilk kez birlikte oynuyor. Takımın hücumdaki akışkanlığı ve top paylaşımı ile savunmadaki isteğinden memnunum. Hazırlık maçı olduğu için tabii 14 oyuncu var ve herkesi görmeye çalışıyoruz. Kolay değil, bazı oyuncuların randımanları düşüyor. Neticede tabii ki iyi basketbol oynadık.”

“Bir gerçek de şu ki Ukrayna bizim hedeflerimize bakıldığında şu anki görüntüsüyle o hedeflere denk bir takım değil. İlk beşleri fena değil ama ikinci beş olarak seviye olarak bizden zayıflar. Orada da biz maçı kopardık. Yarın akşamki maç daha belirleyici olacak. Avrupa’daki otoriteler tarafından Slovenya bir numaralı favori gösteriliyor şampiyona için. Doncic gibi, Dragic gibi önemli oyuncuları var. Yarınki maç daha bir ölçü olur.”

Ergin Ataman, Sinan Erdem’deki seyirci sayısından memnun olmadığını ifade ederken, takımın taraftar ile birlikte bir sinerji oluşturması gerektiğinden söz etti:

“Bugün hoşuma gitmeyen tek şey salonun çok boş olmasıydı. Geçen Yunanistan – İspanya maçı oynandı, bu akşam yine oynanıyor. Hepsi sold out. Burada ciddi bir takımımız var. Taraftarla birlikte bir sinerji yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü o taraftarın vereceği sinerji oyuncuları daha da motive edecektir. Hedefimiz çok büyük, inşallah hep beraber adım adım ilerleyeceğiz.”

12 Dev Adam, bu akşam saat 20.00’de Slovenya ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka, NTV ekranlarından naklen yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler