Ergin Ataman: ”Geçtiğimiz sezon tarih yazdık ama bu bize yetmez” #EuroLeague

Geçen sezon Anadolu Efes ile hem Turkish Airlines EuroLeague hem de Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu kazanan Ergin Ataman, açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın zirvesine çıkarak bize büyük bir gurur yaşatan Anadolu Efes’in başarılı koçu Ergin Ataman, geçtiğimiz ve bu sezonu değerlendirdiği açıklamalarda bulundu.

İlk olarak geçen sezon kazanılan EuroLeague şampiyonluğu hakkında konuşan başarılı koç, “Benim için hep ‘Kupa 2, Kupa 3 kazanıyor. Hadi Kupa 1’i alsın da görelim’ diyorlardı. E aldık onu da buyrun… Pandemi döneminde iptal edilen sezonda hakkımız yendi ancak ertesi sezon tavrımızla, duruşumuzla ve performansımızla şampiyon olarak cevap verdiğimizi düşünüyoruz. O şampiyonluk kupası müzemize geldi, tarihe yazıldı. Türk toplumu çok mutlu oldu. O orada bitti artık. O bittiği anda artık zirvede değiliz. Sonuçta yeni sezon başladı ve mağlubiyetle başladık. Zirvede değiliz. Sıfırdan başlıyoruz tekrar.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra EuroLeague’in 2021-22 sezonu hakkında da açıklamalarda bulunan tecrübeli çalıştırıcı, “Şu anda zirvede değiliz. Euroleague’de ilk maçta Real Madrid’e kaybettik dolayısıyla 13, 14. sıradayız (Gülerek). Artık takımlar bize karşı daha motive, taraftarlar bize karşı daha motive. Her gittiğimiz yerde bununla karşılaşacağız. Normal sezonda 35 maç yapıyorsunuz. Madrid deplasmanında kazanacaksın diye bir şey yok. Bu bir maraton. Biz yeniden şampiyon olmak için başlamıyoruz. Böyle başladığın zaman çok baskı altında hissedersin. Adım adım düşünüyoruz. Önemli olan nasıl mücadele edeceğimiz ve nasıl basketbol oynayacağımız.” sözlerini söyledi.

Son olarak Covid-19 önlemleri kapsamında çocukların maçlara alınmaması kararını eleştiren Ataman, “Çocukların neden maça gidemediğini birinin bilimsel olarak açıklaması gerekiyor. Bu çocuklar zaten okula gidiyor ancak maçlara gidemiyor. ABD’de PCR testiyle çocuklar maça gidebiliyor ancak Avrupa’da böyle bir şey yok. Ben İspanya’da gittim, gördüm. Çocuklar maça gelmişti. Neden Türkiye’de 12 yaş altı çocuklar maça gidemiyor? Benim oğlum da bana ‘Neden maça gidemiyorum’ dediğinde bir açıklama yapamıyorum. Yetkililere buradan sesleniyorum. Bunun bilimsel bir açıklaması yoksa neden çocukların maça gitme kısıtlaması var. Bütün dünya bilmiyor da biz neyi biliyoruz. Zaten pandemide evde oturdular, zamanı televizyon ve bilgisayar başında geçirdiler. Sporun gelişmesini istiyoruz ki, benim oğlum diğer branşları benden çok daha iyi biliyor. Sabah kalkıp olimpiyatları izledi. Ve maça gitmek istiyor. Ancak buna izin yok.”  açıklamalarını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler