Ergin Ataman: “Fenerbahçe’de çalışmam”

Ergin Ataman; Fenerbahçe’yi çalıştırma ihtimali, Galatasaray’dan ayrılma sebebi ve birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım ve Panathinaikos koçu Ergin Ataman, Spor Arena’ya kapsamlı bir röportaj verdi. Ataman, bu sohbette birçok farklı konu hakkında konuşurken ilginç bir soruya da yanıt verdi.

Deneyimli koç, yöneltilen bir soru üzerine Fenerbahçe’de çalışma ihtimaline dair şunları söyledi:

“Yıllardır hep Avrupa’da ve Türkiye’de büyük takımlarda çalıştım. Fenerbahçe de basketbolda en büyük rakiplerden biri olduğu için hep onlarla karşı karşıya geldim. Ve çok şükür Fenerbahçe’ye karşı 5 tane Türkiye şampiyonluğum var. Böyle olunca ciddi bir rekabet oluşuyor. Bunun dışında ben hep büyük bir samimiyetle Galatasaraylı olduğumu itiraf ettim. Sağ olsun Galatasaray Kulübü, Eurocup’ı kazanınca başkan kontenjanından genel kurulda üyesi de oldum.

Bu kadar spor deneyimi ve kültür birikiminden sonra sonuçta ben aynı zamanda bir iş adamıyım. Profesyonel basketbolu bıraktıktan sonra hedefim Galatasaray Başkanlığı olduğu için Fenerbahçe ile çalışmam. Kendisine böyle bir hedef biçmiş ve Fenerbahçe’ye saygı duyan biri olarak Fenerbahçe ile çalışmam mümkün olmaz. Onlar da benim bu hüviyetimi bildikleri için hiçbir zaman böyle bir teklifle gelmezler. Benim için doğru olmaz.”

Yunanistan’da geçirdiği dönem için şehir, kulüp, başkan ve taraftarlar özelinde olumlu ifadeler kullanan Ataman, şunları aktardı:

“Atina’da Türk olmak çok keyifli. Bir kere Türklere çok ciddi bir sempatileri var. Söyledikleri gibi, Türkleri sevmeyen düşman gören bir toplum değil. Atina’daki belli bir yaşın üstündeki kesimin neredeyse büyük bir çoğunluğu Türkiye den gelmiş. Kimle konuşsam Türkçe biliyor. Ben geldiğim ilk günden itibaren bana ayrı bir sempati duyuyorlar. Bir İtalyan ya da bir Fransız koç gelmiş olsaydı bu kadar ilgi görmeyebilirdi. Burada bir Türk olarak koçluk yapmak ayrıcalıklı.”

Ergin Ataman, röportajında geçmiş meselelere de değindi. 58 yaşındaki koç, zamanında Galatasaray’dan ayrılması gerekçesini şöyle ifade etti:

“Galatasaray’dan neden ayrıldım? Yönetim değişti. “Biz basketbola neden bu kadar para harcıyoruz” dediler. Ben ayrıldığımdan beri Galatasaray basketbolda çöküş yaşıyor. Evet belki çok para harcanmadı ama her sezon 4-5 milyon dolar harcanarak 5-6 yıl boşa gitti.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler