Ergin Ataman: “EuroLeague yönetimine bir konuda kırgınım” #EuroLeague

“Zafere Giden Yol” kitabı için düzenlenen dijital lansmanda koç Ergin Ataman; EuroLeague, yeni sezon ve İtalya’daki takımla ilgili birçok soruya yanıt verdi.

Anadolu Efes’in deneyimli başantrenörü Ergin Ataman’ın hayatını anlatan “Zafere Giden Yol” kitabı için düzenlenen dijital lansmana katılan koç Ergin Ataman; geride kalan EuroLeague sezonu, İtalya’daki yeni takım yatırımı ve gelecek sezon ile ilgili sorulara da yanıt verdi.

Koç Ataman, İtalya’daki takımla ilgili yatırım ile ilgili şunları söyledi:

“Sportif bir yatırım. Avrupa’da bir çok Japonya, Çin yatırımı var. Biz bunu niye yapmıyoruz diye her zaman düşünmüşümdür. Böyle bir imkan geldi. Burada amaç Türkler sadece sporcu olarak değil spor yöneticisi olarak neden öne çıkmasın? Bir Türk’ün yatırım yapması İtalyan basınında büyük yankı uyandırdı.”

Geride kalan EuroLeague sezonu ve sezonun devam etmemesi üzerine:

“Geçtiğimiz sezon rüzgarı arkamıza almıştık. Çok sert esen bir rüzgardı bu. Sonunu getiremedik. EuroLeague belki devam ettirmeyi düşünebilirdi ama bu yıl aynı hedeflerle devam edeceğiz. Açıkça söyleyeyim EuroLeague yönetimine bu konuda kırgınım. 34 haftanın 28 oynamıştı. Normal sezonun %80’i oynanmıştı ve lider durumdaydık. Biz bizi şampiyon yapın gibi bir talepte bulunmadık ama EuroLeague‘in devam etmesi yönünde çaba gösteren tek kulüp biz olduk.”

Önümüzdeki EuroLeague sezonunun oynanması durumunda özellikle de seyahat zamanlarında oyuncu ve diğer çalışanların sağlığının nasıl korunabileceği ile ilgili:

“EuroLeague’in oyuncu maaşları da göz önünde bulundurulduğunda 400-500 milyon €‘ya yaklaşan ekonomisi var ve ben Euroleague‘in bu konuda daha profesyonel davranması gerektiğini düşünüyorum. EL yönetiminin sponsorlarla formüller bulmasıyla maçların oynanmasında bir sakınca görmüyorum.Ben iyimserim. EuroLeague sezonunun devam ettirilmesi konusunda iyimser olanların başındaydım.”

Son olarak yeni sezon takım çalışmaları hakkında konuşan Koç, şunları söyledi:

“Pazartesi gününden itibaren tam kadro olarak yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız. Pandemi döneminde genç oyuncularımızla çalıştık ve aslında hiç boş bırakmadık.”


*Bizi Instagram’da takip etmek için TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler