Ergin Ataman: “Dünyanın hiçbir sporunda böyle bir saçmalık olmaz”

Ergin Ataman Bitci Erkekler Türkiye Kupası yarı final maçları öncesinde düzenlenen basın toplantısında FIBA – EuroLeague çekişmesi hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman FIBA ve EuroLeague arasında süregelen çekişmeyle ilgili sert ifadeler kullandı. Bitci Erkekler Türkiye Kupası yarı final eşleşmeleri öncesinde düzenlenen basın toplantısında bir basın mensubunun yoğun fikstür ve FIBA – EuroLeague çekişmesinin etkileriyle alakalı sorduğu bir soru üzerine Ergin Ataman şu yorumlarda bulundu:

“Tabii ki bu çekişmeden en çok mağdur olan oyuncular oluyor. Nitekim kupa maçlarından sonra milli takım maçları var, aynı dönemde EuroLeague maçları da var. Bazı oyuncular 4-5 gün içinde üç maç oynamak durumunda kalacaklar. İnşallah bir sakatlık olmaz. Ben hep şunu söylüyorum; bir sporu aşağı çekmek için bundan daha saçma bir kural olamaz. Hatırlarsınız bundan önce Türk Milli Takımı’nın maçı olduğu gün aynı saatte Türkiye’nin iki EuroLeague takımı derbi maçı yaptı. Siz basketbolu hiç bilmeyen birisi olarak TV’yi açsanız bunu görünce şaşırırsınız. Dünyanın hiçbir sporunda böyle bir saçmalık olmaz. Ama nedense basketbolu yönetenler buna bir çözüm bulmuyorlar.”

“Dediğim gibi bundan mağdur olanlar sporcular oluyor. Sonuçta milli takımlarda oynamak herkes için önemli ama diğer tarafta da EuroLeague maçları var ve bu maçların da ne kadar önemli olduğu ortada. Bu şekilde devam ediliyor ama bakalım nereye kadar gidecek. Sonunda bir sporcu belki çok büyük bir sakatlık geçirecek ve spor hayatı bitecek. O zaman herkes uyanacak.”

FIBA ve EuroLeague arasında uzun süredir devam eden bir çekişme söz konusu. Bu sebeple uluslararası maçların oynandığı zaman dilimlerinde EuroLeague karşılaşmaları olağan temposunda sürüyor. Yakın zamanda Türkiye Milli Takımı’nın oynayacağı Yunanistan maçlarıyla aynı günlerde de EuroLeague’de bu ülkelerin temsilcileri mücadelelerine çıkmaya devam edecek. Millilerimiz 2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri kapsamında 25 ve 28 Şubat’ta Yunanistan ile karşı karşıya gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler