Anadolu Efes’in başarılı Koçu Ergin Ataman, Dünya Sağlık Örgütü’nün coronavirus ile mücadelede hata yaptığını ve geç kaldığını söyledi.

CNN Türk canlı yayınına konuk olan Koç Ergin Ataman, tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirus ve ortaya çıkan durum hakkında fikirlerini beyan ederken Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün pandemik hastalıkla mücadelede geç kaldığını ifade etti.

Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Hayat bir mücadele. Karşımızda bazı örnekler var, maçlardan önce rakip takımları analiz ediyoruz. Burada da diğer ülkelerde yaşananları analiz ederek mücadeleye başladık. Açıkçası ben DSÖ’nün büyük bir hata yaparak pandemiyi geç ilan ettiğini düşünüyorum. Maç çoktan başladı, rakip de kozları yeni yeni ortaya çıkan çok güçlü bir rakip. Ama çift haneli farklarla geriye düştüğümüzü düşünmüyorum. Gerek Bilim Kurulumuz, gerek devletimiz molaları alarak taktiklerimizi yeniliyor. Antrenmanları serbest yaparsanız takımın yarısı gelir, diğer yarısı evde dinlenmeyi tercih eder. Zorunlu yaparsanız tamamı gelir. Bence artık bu zorunlulukları belli kurallar çerçevesine taşımamız gerekiyor.

Dün Abdurrahim Albayrak’la mesajlaştık, Fatih Hoca’dan sürekli iyi mesajlar geliyor. Fenerbahçe Beko’daki sporcu ve yönetici arkadaşların da hastalığı hafif şekilde atlattığı konusunda haberler geliyor.”

Takımı Anadolu Efes’in kurum olarak aldığı ve alacağı sorumluluklara da değinen Ataman şunları söyledi:

“Anadolu Efes sadece basketbol olarak değil, tüm toplumsal noktalarda öne çıkan bir kurum. İlerleyen günlerde basketbol takımımız olarak da devletimize olanaklarımızca yardımda bulunacağımızı belirtmek istiyorum. Devletimizin bu dönemde desteğe ihtiyacı var”


Kaynak: CNN Türk

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir