Ergin Ataman: “Devir değişti, Panathinaikos kazanacak”

Panathinaikos AKTOR Athens başantrenörü Ergin Ataman, Yunanistan Kupası öncesi açıklamalarda bulundu.

Turkish Airlines EuroLeague’de yoluna iddialı bir şekilde devam eden Panathinaikos, gözünü Yunanistan Kupası’nda çevirdi. Organizasyon öncesi düşüncelerini paylaşan Ergin Ataman, birçok konuya değindi.

Panathinaikos ile sözleşme imzalamadan önceki sürece değinen başarılı antrenör, kulüp başkanı Dimitris Giannakopoulos ile uyum yaşamayacağına dair gelen yorumlar hakkında şöyle konuştu:

“Buraya gelmeden önce birçok kişi bana zor birisi olduğumu söyledi ve Giannakopoulos ile nasıl anlaşacağımızı sordu.

Ben de onlara şöyle dedim: ‘Ben zoru ve duyguları yoğun yaşamayı severim. Birlikte kızmamız, birlikte tepki vermemiz ve birlikte sevinmemiz daha çok hoşuma gidiyor.'”

Ataman, ezeli rakipleri Olympiacos taraftarlarıyla girdiği iletişimden bahsetti.

“Olympiacos taraftarlarıyla karşılaştığımda bana ‘Olympiacosluyuz ama yaptıklarına saygı duyuyoruz ancak biz kazanacağız’ diyor.

Ben de onlara ‘üzgünüm ama devir değişti, şimdi buradayım ve Panathinaikos kazanacak’ diyorum.”

58 yaşındaki çalıştırıcı, Fatih Terim’in Panathinakos’un futbol takımıyla sözleşme imzalaması hakkında ise şu sözleri söyledi:

“Benim için büyük bir şoktu. Onun adına çok sevindim. Çünkü Fatih Terim, Türkiye’nin en önemli spor adamlarından biri. Futbol, Türkiye’de çok popüler bir spor. Terim, Türkiye’de UEFA Kupası’nı kazanan ve Türk milli takımını çalıştıran tek teknik direktör.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler