Ergin Ataman: “Daha fazla sayı atmamız lazım”

Ergin Ataman, Bahçeşehir Koleji galibiyetinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Dün akşam konuk olduğu Bahçeşehir Koleji’ni mağlup ederek hafta içi EuroLeague’de gelen iki yenilgi sonrasında yara saran Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman, maçın ardından görüşlerini aktardı. Ataman, mücadeleye dair değerlendirmelerini şu şekilde yaptı:

“Maçın geneline baktığınız zaman, Maccabi Tel Aviv maçında aldığımız ağır mağlubiyet sebebiyle fiziksel ve mental yorgunluğumuz vardı. İlk beş dakikadan sonra iyi bir reaksiyon gösterdik. Bu akşam enerjik, hareketli ve iyi savunma yaptık.”

“Daha fazla sayı atmamız lazım, istediğimiz kadar sayı atamıyoruz. Bunda ilk etken tabii guardlarımızın henüz tam ritme girmemiş olması. Hafta içinde oynayacağımız önemli maçlar öncesinde Micic ümit verdi. Larkin ve Elijah da iyi oynadılar. Tempomuzu biraz daha artırmamız lazım ki iyi savunmayı, hızlı hücumlarla değerlendirelim.”

“Deplasmanda agresif, topa baskı ile pas kanallarını iyi kapatarak, enerjik oynadık. Bu sayede rakibi top kayıplarına sürükledik. Hücumda yaptığımız top kayıplarını da azaltmamız lazım. Üst üste gelen bir maç temposu içinde, Real Madrid erteleme maçının bu haftaya konması bizim için kötü oldu, hele ki en kritik Partizan maçı öncesinde…”

Ergin Ataman, sakatlığı olan Rodrigue Beaubois hakkında da son durumu paylaştı:

“Beaubois’nın sakatlığı devam ediyor. Real Madrid maçında sahada olması zor görünüyor. Micic’in bu akşam daha pozitif olarak döndüğünü gördük, bu yüzden yabancı tercihimizi özellikle Micic’ten yana kullandık ki, bir an önce maç temposuna ulaşabilsin. Önemli bir hafta, henüz kaybedilmiş bir şey yok, kendi sahamızda beş maçımız daha var. Onun için Real Madrid mücadelesini kazanarak, en kritik maç olan Partizan maçına moralli girmek istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler