Ergin Ataman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye dair çıkan haberleri yalanladı

Ergin Ataman, Real Madrid ile oynanan Turkish Airlines EuroLeague maçının ardından hakkında yapılan haberlere dair sert açıklamalar yaptı.

EuroLeague 13. hafta maçında oynanan Real Madrid karşılaşması sonrasında mikrofon başına geçen Ergin Ataman, Recep Tayyip Erdoğan ile gün içinde Atina’da gerçekleştirdiği görüşme hakkında çıkan haberlere dair tepkili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine neden Panathinaikos’a geldiği sorusunu sorması üzerine “Panathinaikos’un Fenerbahçe’yi yenebilmesi için geldim” cevabını verdiği şeklinde Yunan basınında çıkan haberler hakkında Ataman, şöyle konuştu:

“Maçtan önce benim için önemli bir durumu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Herkesin bildiği gibi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret ettim ve yarım saat sohbet ettik. Ve sonrasında Yunanistan’dan bazı kişiler saçmasapan haberleri etrafa yaymaya başladı. Erdoğan bana ‘Neden Panathinaikos’a geldin?’ diye sormuş, ben de buna “Fenerbahçe’yi yenmek için” demişim. Tamamen zırvalık.

Sadece Türk ve Yunan halkının dostluğundan bahsettik. Yunanistan’daki, Olympiacos’taki ve Panathinaikos’taki spor kültürüne dair konuştuk. Fenerbahçe hakkında tek kelime etmedim.”

Ergin Ataman, bu haberleri yapan kişilerin hukuki olarak da peşine düşeceğini net bir şekilde söyledi:

“Bu haberi hangi. gazete ya da dergi yazdıysa onu mahkemeye vereceğim. Bu tamamen saçmalık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler