Ergin Ataman: ”Bugüne kadar hiçbir takımla görüşme yapmadım, Galatasaray’da devam etmek istiyordum”

Galatasaray Odeabank ile dün yolları ayrılan Koç Ergin Ataman, Akşam Gazetesi’nden Kenan Karcı’ya açıklamalarda bulundu.

Can Topsakal’ın Ergin Ataman’la ilgili ayrılık açıklamasından sonra Twitter üzerinden de sert açıklamalar yapan Ergin Ataman, bir başka açıklama da Akşam Gazetesi‘ne yaptı.

”Ağrıma giden şeyler oldu. Mesela benimle ayrılık görüşmesinin lig bittikten çok sonra yapılması, benden önce başka bir hocayla anlaşılması gibi. Benimle uzatmaya çalışmadılar bile. Başkanın görüşmeye katılmayıp, Can Topsakal’ın ofisinde sadece 10 dakikalık bir deklerasyon yapılması da ayrı bir durum. Kararı önceden vermişler tabii. Hep şunu söylüyorlar: ”Ergin Ataman pahalı bir antrenör, Ataman büyük takımlarla çalışır.” Evet, ben pahalı bir antrenörüm ama Galatasaray zordaysa bedava çalışırım, bunu söyledim ama onlar çoktan başkasıyla anlaşmış.

Can Topsakal söylemiş zaten, ”Ergin Ataman iddialı bir antrenör, biz bu sene iddialı olamayacağız” diye. Profesyonellikte bu tip şeyler olur ama Ergin Ataman’a karşı bu tavır çok yanlıştır. Sezon biter, teşekkür edersin, dersin ki, ”Biz farklı bir şey düşünüyoruz” ama bu şekil çok yanlış. Başkan sezon bitmeden her yerde çıktı, ”Sezon biter bitmez Ergin Ataman’la konuşacağız. Onunla devam etmek istiyoruz” dedi. Biz de buna istinaden 15 gün bekledik. Gün olur devran döner. Mazbata bugün onlarda.

Bugüne kadar hiçbir takımla görüşme yapmadım. Çünkü Galatasaray’da devam etmek istiyordum ancak bundan sonra tabii ki temaslarım olacak. Telefonumda yüzlerce mesaj var. Artı, sosyal medyadaki destekleri siz görüyorsunuz. Bunlar benim için en güzel şeyler. Bir müzedeki kupalar, bıraktığımız o kupalar, şampiyonluklar. Artı, büyük sevgidir Galatasaray taraftarının büyük sevgisi. Benim için en büyük şey onlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler