Ergin Ataman: “Bu akşamki basketbol bizim basketbolumuz değildi”

THY EuroLeague’in 24. haftasında Fenerbahçe Beko’ya konuk olan ve mücadeleden 84-66 mağlup ayrılan Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman, maçın ardından konuştu.

Bu akşamki oyundan memnun olmadığının altını çizen Ergin Ataman, şu şekilde konuştu:

“Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. Harika bir basketbolla, harika bir üçlük performansıyla kazandılar. Beş altı kez son saniye üçlüğü buldular. Biz ise ilk altı dakikadan sonra top kayıpları yapmaya başladık ve oyun disiplininden koptuk, oyunun kontrolünü kaybettik. İkinci yarıda daha iyi oynadık ancak Fenerbahçe harika bir akşam geçiriyordu. El üzerinden çok fazla isabet buldular. Onlar harika takım, EuroLeague’in en iyisi onlar. Altı maçımız daha var. Bu maçı unutup önümüzdeki Barcelona maçına odaklanmalıyız.

Doğuş Balbay Efes’in kaptanı. Muhatap ben değilim, Efes Kulübü. 

Bugün ortaya koyduğumuz basketbol bizim oyunumuz değildi ama her maçın kendi hikayesi var. Bu akşam onlar çok iyilerdi ve biz de demoralize olduk. Oyun disiplininden koptuk ama bu bir ölçü değil. Barcelona çok iyi bir takım ama saha avantajı önemli. Örneğin Fenerbahçe seyirci desteği ile ilk çeyreğin sonuna doğru öne geçti. Bu geceki maç bir sonraki maçımız için ölçü değil. 

Çok kötü oynadık, iyi oynamadık. Fenerbahçe’nin adam değişme savunmasına karşı yanlış tercihler yaptık, doğru hücum edemedik. Zaman zaman doğru pozisyonları bulsak da iyi değerlendiremedik. Maça etki eden ise Fenerbahçe’nin bizi oyun anlayışından koparması oldu.”


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler