Ergin Ataman: ”Bize inanan taraftarımız adına galibiyeti almamız gerekiyordu”

Turkish Airlines EuroLeague’de çift maç haftasına galibiyetle başlayan Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman konuştu.

Koç Ergin Ataman 88-69 skorla kazandıkları Olympiacos maçının ardından mikrofonlara konuştu. Hem kendileri hem de desteklemeye gelen taraftarları adına önemli bir galibiyet aldıklarını açıkladı. Ataman, gecenin oyuncularından Rodrigue Beaubois’nın da performansına değinmeden geçmedi.

”Bizim için önemli bir galibiyetti. İki hafta önce evimizde kaybettikten sonra, ALBA Berlin galibiyetinden sonra bu maçı kazanmak çok önemliydi. Bugün salona bizi desteklemeye gelen, bize inanan 10.000’i aşkın taraftarımız adına da bu galibiyeti almamız gerekiyordu.

Maç hakkında konuşmak gerekirse konsantrasyonumuzun çok iyi olduğu bir maçtı. Sadece 6 top kaybı ile tamamladık, 21 asist yaptık. Topu iyi paylaştık, bu bize hücumda güç verdi. Rodrigue Beaubois’ya da değinmek gerekiyor, bugün eli çok sıcaktı. Diğer oyuncularımızın kötü şut attığı bir akşamda Beaubois’nın elinin sıcak olması bizim için değerliydi.

Son çeyrekte de çok iyi bir savunma performansı sergiledik, daha önceki maçlardaki hatalarımızı tekrarlamadık. Ribaundları aldık. Savunmada iyi olunca hücumda da çok iyi oynadık. Çok net bir galibiyet aldık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler