Ergin Ataman: ”Berlin bir Türk şehri, gurbetçilerimiz Türkiye atmosferi yaratacak”

Türkiye, Belçika karşısında farklı kazanarak sahadan galibiyetle ayrıldı.

2022 EuroBasket‘in altıncı gününde 12 Dev Adam parkedeydi. Milliler, yer aldığı A Grubu’nda üçüncü galibiyetine uzandı. 15 sayı farkla alınan zaferin ardından başantrenör Ergin Ataman basın toplantısında maç değerlendirmesi yaptı.

Ataman, olaylı geçen Gürcistan maçının ardından gelen galibiyeti ilk olarak yayıncı kuruluşa değerlendirdi. Cevabı sahada verdiklerinin altını çizdi.

”FIBA’nın kararı hakkında konuşmak istemiyorum. Biz herkese gerekli cevabı bugün oynadığımız oyunla sahada verdik. Bundan sonra oyunumuza bakacağız. Diğerleri idari konular.”

Basın toplantısında değerlendirmesine devam ederken, bir sonraki ayağın Berlin’de düzenlenecek olması hakkında da konuştu.

”Savunmadaki en iyi maçımızı çıkardık. Son maçta yaşananlar belki de bize motivasyon ve enerji verdi. Harika bir takımdık. Güzel bir zafer oldu. FIBA bir karar aldı ve dün diyeceğimi dedim. Yeniden yorumda bulunmak istemiyorum. Bu gece sahada cevabımızı verdik ve potansiyelimizi gösterdik.

Berlin bir Türk şehri. Gurbetçilerimiz de orayı full bir şekilde doldurup Türkiye atmosferi yaratacak. Berlin’de iç sahada gibi oynayacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler