Ergin Ataman: “Belki bir gün Olympiacos’un başına geçerim”

Ergin Ataman, Yunanistan basınına açıklamalarda bulundu. 

Yunanistan basınına bir röportaj veren Anadolu Efes ve A Milli Takım başantrenörü Ergin Ataman, Yunanistan’da çalışma ihtimali ve emeklilik sonrası planları hakkında görüşlerini paylaştı.

Yöneltilen soru üzerine ilk olarak Yunanistan’da Türk bir koçun çalışmamış olması hakkında yorumlarını yaparak başlayan Ataman, konuya dair düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Bilmiyorum. Türkiye’de çok iyi koçlar var. Orhun Ene, Ufuk Sarıca gibi… Belki benim için artık zor çünkü kazandığım başarılardan sonra bütçem hayli yüksek. Ancak geçmişte böyle bütçelerim olmadığı zamanlarda Yunanistan’dan kimse gelip bana teklif sunmadı. Ve söylediğim gibi, şu an teklif geldiği takdirde hazır durumda olan birçok koç var.”

Kariyerinin önceki bölümlerinde adı Olympiacos ile yan yana gelmiş olan Ergin Ataman, bu söylentilerin hiçbir zaman resmiyet kazanmadığını da itiraf ederken, gelecekte bir gün işlerin değişebileceğini ifade etti:

“Hayır, resmi bir teklif yoktu. Yalnızca o zamanın Olympiacos GM’i Christos Stavropoulos’un dile getirdiği birkaç söz vardı. Olympiacos’un sahiplerine büyük saygı duyuyorum. Ne zaman orada olsak güzel vakit geçiriyoruz. Ancak Olympiacos’tan asla resmi bir teklif almadım. Almış olsaydım kesinlikle gözden geçirirdim.”

“Şimdi Olympiacos, Avrupa’nın en iyi koçlarından birine sahip. Harika koçluk yapıyor ve takımı, EuroLeague‘de sezonun şu ana kadarki en iyisi. Umarım yıllarca beraber devam ederler. Sonrasını bilemem, profesyonel yaşam. Belki bir gün o Efes’e gelir ve ben de Olympiacos’un başına geçerim. Kim bilir?”

57 yaşına gelen ve antrenörlük kariyerinde 25 seneden uzun bir süreyi deviren Ergin Ataman, koçluğa nokta koyduktan sonra ne yapacağı sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

“Emekli olduğumda hiçbir iş yapmayacağım. Küçük bir tekne alacağım ve Zeljko Obradovic’in Yunan adalarındaki restoranına gidip bir şeyler yiyeceğim. Harika olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler