Turkish Airlines EuroLeague’in 19. hafta karşılaşmasında Olimpia Milano’yu deviren Anadolu Efes’te Koç Ergin Ataman maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Savunmada çok iyi bir maç çıkardık, oldukça agresif bir görüntü çizdik. Sergio Rodriguez’e iyi baskı yaptık ve fazla şut şansı vermedik. Bu bizim stratejimizdi. Sadece ilk yarıda rakibe 11 hücum ribaundu verdik, bu kötü yaptığımız bir şeydi. İlk çeyrekte bazı kolay şutları kaçırdık ve Larkin gerçek temposunu bulamadı. Ama ikinci çeyreğin ortasından itibaren Larkin skor bulmaya başladı ve maçı kontrol ettik. Harika bir basketbol oynadık, topu iyi paylaştık. Fantastik bir atmosferde fantastik bir basketbol oynadık.

Vasilije Micic’in tedavisi devam ediyor, Cuma günü oynamayacak. Real Madrid maçına yetiştirmeye çalışıyoruz.

THY EuroLeague’de yer alan genel menajerle gerçekleştirilen anket hakkında da konuşan Ergin Ataman, “Oy kullanan herkese saygı duymalıyız. Aynı ankette birçok oyuncumu yukarıda gördüm. Bu da iyi basketbol oynadığımız için beni mutlu ediyor. GM’lerin tercihlerini anlayabiliyorum çünkü bizi tehlikeli bir takım olarak görüyorlar. Bizde güzel bir söz var: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, Mayıslar bizimdir inşallah.”

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir