Ergin Ataman: ”2020 #EuroLeague iptal olduktan sonra hevesim kaçtı”

Euroleague Basketball yeni belgeselini görücüye çıkardı: Basketbola Dönüş.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını Turkish Airlines EuroLeague’i de derinden etkilemişti. 2019/20 sezonunu askıya almak zorunda kalan Euroleague, 2020/21 sezonuyla lige yeniden merhaba demişti. Bu aranın ardından Basketbola Dönüş adlı bir belgesel çekildi. Ergin Ataman belgeselde pandemi döneminden bahsetti.

Bugün görücüye çıkan belgeselde askıya alınan sezonun zirvesindeki isim de konuştu. Anadolu Efes ile o sezon birinciliği götüren Koç Ergin Ataman belgeselde o günlerden kısaca bahsetti. ”Hevesim kaçtı” diye tanımladığı dönemin ardından şampiyonluk kupasını kaldıran da yine kendileri olmuştu.

2020 EuroLeague iptal olduktan sonra hevesim kaçtı.”

Ergin Ataman 2020/21 EuroLeague sezonunda takımı Efes ile birlikte Köln’de şampiyonluk yaşadı. Şu sıralar da playoff yolunda ter döken lacivert beyazlılar bir kez daha kupayı kaldırmak istiyor.

”2020 EuroLeague iptal olduktan sonra hevesim kaçtı. Bizi oynatmadılar. Herkesle aram gergindi. Ama sonra oyuncular sağlığına kavuştukça, Shane Larkin uzun bir süre sakatlık sonrası dönünce iyi basketbol oynamaya başladık. Tüm sezon tek konuştuğumuz şey şampiyonluğu almaktı.”

O günlerle ilgili söyleyecekleri olan sadece Ataman değildi. Krunoslav Simon da Real Madrid ile oynadıkları beş maçlık playoff serisi hakkında konuştu. Serisinin son maçında skora 80-80 beraberlik hakimken yolladığı üçlük anını anlattı:

”Sanıyorum Vasilije pick and roll oynuyordu. Ortadan penetre etmek için koştu, zaman azaldığı için Chris Singleton’a pas verdi. Boşta değildi, hatırlıyorum, Trey Thompkins onu savunuyordu. Topu bana vedi. Ne yapabilirdim?

Benim için belki de tüm sezonun en güzel anı. Ama atışı yaptıktan sonra top sanki havada iki dakika kaldı. Halbuki muhtemelen sadece bir saniye sürmüştür.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler