Ergin Ataman: ”12 Dev Adam ruhunu yaşatmaya başladık”

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, Polonya galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğini üstlendiği hazırlık maçları dün akşam itibarıyla sona erdi. 12 Dev Adam, sadece Slovenya karşısında kaybederek hazırlık maçlarını 2/3 galibiyet ile tamamladı. Koç Ergin Ataman da Atina etabı öncesi takımının performansını değerlendirdi.

12 Dev Adam ruhunu yaşatmaya başladık

”Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Her geçen maç daha iyi oynuyoruz. Bu karşılaşmada üç önemli eksiğimiz vardı. Üç ana oyuncumuz olmamasına rağmen iyi organize olduk. Zaman zaman iyi savunma yaptık. Hücumda top paylaşımını iyi yapıyoruz.

Görüyorum ki hazırlık maçı olmasına rağmen 12 Dev Adam ruhunu yaşatmaya başladık. Bu her şeyden önemli ve bizleri de motive ediyor. İlk etap hazırlık maçlarını tamamladık. Önümüzdeki hafta Atina’ya gidiyoruz ve orada üç tane çok sert maç oynayacağız. Atina’daki karşılaşmalarda Larkin’i de devreye sokup bir düzen oturtmak istiyoruz.

Türk yazılı basını da futbolun peşinden koşsun ama Türk Basketbol Milli Takımı olduğunu da unutmasınlar. Çünkü bu takım Türkiye’ye madalya getirecek.

Larkin özel olarak çalışıyor. Bu tip turnuvalara alışkın bir oyuncu. Biz Anadolu Efes sistemiyle oynuyoruz. Larkin’i çok da yıpratmak istemiyoruz. Hedefimiz Avrupa Şampiyonası öncesi Letonya ve Sırbistan karşılaşmaları. Oraya Larkin’i diri tutacağız. Durumu iyi ve çalışmalara devam ediyor.”

A Milli Takımımız, 2022 EuroBasket ve 2023 Dünya Kupası Elemeleri öncesinde hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Hazırlık maçları için bir sonraki durak ise Atina.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler