tbf.org.tr

tbf.org.tr

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Genel Koordinatör Ömer Onan, Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli sporcularımızı federasyon binasında ağırladı.

Mutluluğun Adresi Sosyal Yardımlaşma Derneği ile Elig Avukat Bürosu Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nün yetkilileri ve sporcularının katıldığı bu etkinlikte ilk olarak TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu konuşma yaptı. Sözlerine Türkiye Basketbol Federasyonu olarak sosyal sorumluluğa oldukça önem verdiklerini ve daha da önem vermeye devam edeceklerini açıkça belirtti. Amaçlarının engelleri kaldırmak ve spora katkıda bulunmak istediklerini söyleyen Hidayet Türkoğlu:

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak sosyal sorumluluğa çok önem veriyoruz. Açıkçası daha da önem vereceğiz. Biz federasyon olarak üstümüze düşeni yapmaya hazırız. Amaç; engelleri kaldırmak ve bu kardeşlerimize spor yaptırmak. Biz buna öncülük yapabilirsek bizi mutlu eder. Ayrıca bizim de sunabileceğimiz etkinlikler olabilir. Oturup çalıştığımızda birbirimize yardımcı olabileceğimiz şeyler olabilir.” şeklinde konuştu.

TBF Genel Koordinatörü Ömer Onan da Başkan Hidayet Türkoğlu’nun sözlerine katılarak engelli sporcuları topluma kazandırmak için federasyon olarak ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

tbf.org.tr

tbf.org.tr

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir