Embiid’den Westbrook’a: “Bir yere gittiğim yok!”

Sonuca bağlanması için üç uzatma devresinin oynandığı gecenin en çekişmeli müsabakasında, Oklahoma City 119-117 galip ayrıldı fakat maçtan ziyade maç sonu Westbrook’un gerçekleştirdiği uğurlama seramonisi maça damgasını vurdu.

Üçüncü uzatma devresi esnasında Oklahoma City Thunder forması giyen pivot Steven Adams, Joel Embiid tarafından faule zorlanıp diskalifiye olunca, Embiid son zamanlarda kendisiyle özleşmiş el sallama hareketini (go home/evine dön) gerçekleştirdi.

Bu hareket Russell Westbrook’u rahatsız etmiş olsa gerek, maç Thunder galibiyetiyle sonuçlandıktan sonra Westbrook aynı şekilde Embiid’i el sallayarak uğurladı.

“(Joel Embiid’in) evine dönmesi gerektiğini söyledim. Steven (Adams) ile uğraşıyordu ve Steven diskalifiye olunca ona el salladı ki bence çok gereksiz bir hareketti. Steven’a el sallaması… Gördüğünüz gibi, eve gitme sırası şimdi onda.”

Bir yere gitmeyeceğini çünkü zaten evinde olduğunu belirten Embiid, ayrıca Westbrook’un çok fazla top kullandığına da değindi.

“Bana evime dönmemi söyledi, yani diyeceğim şu ki burası zaten benim evim ve sanırım evine gitmesi gereken o (Russell Westbrook). Maçı kazandılar, haklarını vermek lazım. İyi bir iş çıkardılar. Fakat şu da var ki herif (Russell Westbrook) 10-33 gibi bir şut yüzdesiyle oynadı. Keşke ben de maç başına 33 atış kullansaydım. Böylelikle maçı kazanma ihtimalimiz daha yüksek olurdu. Bana evime gitmem gerektiğini söylüyor da, burası zaten benim evim. Bir yere gittiğim yok.”

Embiid ile işlerin kızıştığı tek isim Westbrook değildi. Aynı zamanda Carmelo Anthony de son çeyrekte Embiid ile polemiğe giren bir diğer isim oldu.

Son çeyrekte Joel Embiid Carmelo Anthony üzerinden basket faul alınca aralarında münakaşa yaşandı. Konu hakkında konuşan Embiid, kendisinin Afrikalı olduğunu bu yüzden kimsenin kendisiyle uğraşmaması gerektiğini söyledi.

“Bana bunu yapma gibisinden bir şey söyledi. Ben de zaten bir şey yapamayacağını söyledim. Ligde en son bir oyuncunun diğer oyuncuya yumruk attığını hatırlayamıyorum bile. Dolayısıyla pek de çekinmiyorum. Birçok yerde benim arkamdan atıp tutan var; Ben Afrikalıyım, bana bulaşmayın.”

Konu hakkında konuşan Anthony, aralarında geçen atışmanın hoşuna gittiğini dile getirdi.

“Bu bir süreç. Yani Embiid bir süreç içinde. Harika bir yetenek, dişli bir boyalı alan savunucusu. Rekabetçi yapısını beğeniyorum. Maç boyunca çok etkisizdi ve basket faul alınca bir şeyler oldu. Hoşuma gitti gerçekten. Bence Philly’de çok iyi bir iş çıkarıyor. Tüm şehrin yükünü sırtında taşıyor ve geleceği parlak.”

Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler