ELPA, Real Madrid’in doktorunu kınadı #EuroLeague

EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA), geçtiğimiz gün oynanan El Clasico öncesi FC Barcelona cephesine hakaret eden Real Madrid doktorunu kınadı.

ELPA tarafından yapılan açıklamada Real Madrid kulüp doktoru Miguel Angel Lopez Andrades’in El Clasico öncesinde Katalan ekibi Barcelona’yı hedef alarak “EuroLeague’deki en büyük sıçan grubu” ifadelerini kullanması kabul edilemez olarak nitelendirildi.

Andrades ise bu ifadelerin ardından bir özür mesajı yayımlamış ancak bu özür kamuoyu tarafından pek kabul görmemişti.

Oyuncular Birliği tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Real Madrid teknik ekibinin bir üyesinin Real Madrid ile Barcelona arasında oynanan maç öncesindeki kabul edilemez davranışını görmek bizde büyük bir memnuniyetsizlik yaratmıştır. El Clasico gibi büyük maçların getirdiği gerilimi anlıyoruz ancak rakip takım oyuncuları ve teknik ekibine karşı nefreti çoğaltan böylesi bir davranış, hiçbir şekilde basketbolun değerlerine uymamaktadır. ELPA olarak disiplin soruşturması süresince olaya dahil olan herkesin, herhangi bir EuroLeague kulübünün, herhangi bir teknik ekip üyesinin böylesi bir davranışının oyuncuları nasıl etkileyebileceğini hesaba katmasını ve gelecekte böyle olayların yaşanmaması için çalışmaya devam etmesini bekliyoruz.”


Kaynak: ELPA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler