[email protected]: “Atatürk’ü tanıdıkça daha çok sevmeye başladım”

Fenerbahçe’nin başarılı uzunu Ekpe Udoh, İstanbul Erkek Lisesi Sporfest Kulübü’nün organize ettiği söyleşide öğrenciler ile bir araya geldi. 

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Udoh, kendisine yöneltilen Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir soruya “Atatürk’e olan hayranlığım aslında basketbol salonlarında onun fotoğraflarını ilk gördüğüm anda başladı. Daha sonra Atatürk’ün kitaplarını okumaya başladım. Onu daha fazla tanıdıkça, neler yaptığını öğrendikçe daha da çok sevmeye başladım. Benim kız kardeşim var ve onun kadınlar için yaptığı şeyler çok önemli. O eşitliğe inandı, eşit haklar verdi. Bu, çok önemli. O yüzden onu çok takdir ediyorum” cevabını verdi.

Mustafa Kemal Atatürk’e sevgisini dile getiren başarılı oyuncu, geçtiğimiz günlerde Integral Forex Türkiye Kupası için gittiği Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etmiş, Atatürk’ün anı defterine bir de not bırakmıştı. Ekpe Udoh, söyleşinin ardından öğrencileri kırmayıp sevdikleriyle fotoğraf çekildi.

Söyleşiden Kareler:

Geri1 of 2

[email protected]: “Atatürk’ü tanıdıkça daha çok sevmeye başladım” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Kyle O’Quinn Fenerbahçe Beko’ya neler katar? | Köşe yazısı

I "Kyle O'Quinn Fenerbahçe Beko'ya neler katar?" Turkish Airlines EuroLeague'de mücadele eden temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, kadrosunu Kyle O'Quinn ile takviye etti. ⛔️ TB ÖZEL ⛔️ Uzun arayışlarını sürdüren...

Fenerbahçe Öznur Kablo son çeyrekte fırtına gibi esti

Fenerbahçe Öznur Kablo, EuroLeague Women B grubundaki beşinci maçında VBW Arka Gdynia ile karşılaştı. Sarı lacivertliler rakibini 88-57 mağlup ederek dördüncü galibiyetini aldı. Sarı lacivertli...